Akademické mistrovství ČR 2020 v golfu s účastí VŠE

22. září
2020

Letošní ročník Akademického mistrovství České republiky v golfu se odehrál v Golf resortu Telč v termínu od 15 do 17 září 2020. Tento tříkolový turnaj přinesl napínavé boje jak o individuální, tak i týmové tituly. Vysoká škola Ekonomická obhajovala tituly v obou kategoriích a náležitě se předvedla za krásného počasí i letos. V týmové soutěži se opět univerzitnímu týmu Vysoké školy ekonomické dařilo, sice nedokázala zkompletovat vítězný hattrick, ale i tak se umístila na krásném druhém místě těsně za Univerzitou Karlovou. O tento úspěch se postaral tým ve složení Tereza Málková, Jakub Pokorný, Jan Hejna a David Makovský.

Letošní již 24. ročník byl pro naši školu speciální ještě v tom, že poprvé postavila dva týmy. Druhý tým obsadil celkově sedmé místo a ukázal, že golf na VŠE hrát umíme. V individuální soutěži dosáhl na třetí místo v kategorii mužů náš reprezentant Jakub Pokorný s celkovým skóre za tři dny +1 a získal tak další medaili do své sbírky. Jeho úspěch podtrhlo krásné čtvrté místo Terezy Málkové v kategorii žen. Mimo to jen těsně za nejlepší desítkou skončil Jan Hejna.