Zpravodaj

Zlatí futsalisté VŠE – mistři Univerzitní ligy

Po říjnovém čtvrtfinále, kdy se podařilo deklasovat v dvojzápase Karlovu Univerzitu celkovým skóre 21:7, se tým celý listopad připravoval na Final4. Připomeňme si, že v minulém ročníků obsadila Vysoká škola ekonomická 3. místo.

Los přisoudil Vysoké škole ekonomické pro semifinálové utkání domácí tým, Ostravskou univerzitu. Z pohledu zkušeností a minulých výsledků vstupovala Vysoká škola ekonomická do souboje jako favorit, nicméně domácí tým táhla především úžasná divácká kulisa, kdy v hledišti usedlo více než 200 podporovatelů.

Zlatí futsalisté VŠE – mistři Univerzitní ligy

Medaile pro badmintonisty VŠE na AM ČR

Ve dnech 16. – 17. 11 se v Plzni pořádalo akademické mistrovství ČR v badmintonu. Naši školu reprezentovali Lucie Krpatová (FFU), Vojtěch Bízek (FPH) a Matěj Volf (FIS). Měli jsme zastoupení v každé disciplíně a z každé si také odvážíme medaili. V mužské dvouhře se nejlépe umístil Vojtěch Bízek na 3. místě a ve dvouhře žen stejného výsledku dosáhla i Lucie Krpatová.

Medaile pro badmintonisty VŠE na AM ČR

Plavci VŠE na Memoriálu PhDr. M. Bubníka

Plavci VŠE se s velkým nadšením zúčastnili prestižního Memoriálu PhDr. M. Bubníka o pohár 17.listopadu v plaveckých štafetách mezi vysokými školami. Celkem se závodů zúčastnilo 24 štafet. Plavalo se 8x50m VZ a 8x50m P, po součtu obou štafet se určilo pořadí.
Naši plavci vytvořili 2 štafety po 8 plavcích a po usilovném a napínavém souboji se umístili na krásném 4. a 9. místě.

Plavci VŠE na Memoriálu PhDr. M. Bubníka

Atletické úspěchy VŠE na ČAH v Olomouci

První zářijový týden se v Olomouci konal 21. ročník Českých akademických her. Velice se zde dařilo reprezentantům naší školy z řad atletů. Při slunném úterním soutěžním dnu se na atletickém stadiónu nedaleko komplexu Palackého univerzity podařilo na medailové pozice dotáhnout hned pěti studentům VŠE.

Atletické úspěchy VŠE na ČAH v Olomouci

Střibro a bronz pro fotbalisty a futsálisty VŠE na ČAH v Olomouci

Na začátku září se v mládežnickém centru SK Sigma Olomouc v areálu v olomouckém Řepčíně odehrál dvoudenní závěrečný turnaj šesti nejlepších fotbalových týmů v rámci českých akademických her 2023.  

Naše fotbalová reprezentace, která na turnaj postoupila až z dodatečné kvalifikace, nastoupila k úvodnímu zápasu skupiny proti domácímu týmu UPOL. Začátek zápasu nás zastihl v dobrém rozpoložení a po brankách Šenkýře a Skleničky jsme se ujali dvoubrankového vedení. Bohužel se nám nepodařilo udržet a domácí ještě do konce třicetiminutového poločasu dokázali srovnat krok. Ve druhém poločase jsme nebyli horším týmem, ale domácí byli efektivnější a rozhodli dvěma brankami o vítězství 4:2. Do druhého zápasu proti UHK jsme nastoupili hned po skončení prvního zápasu. V tomto zápase jsme zlepšili defenzivu a soustředili se na brejky. V prvním poločase jsme se prosadili zásluhou Pokorného a Žežulky dvakrát. Ve druhém poločasu navýšil vedení Žežulka už na 3:0. Poté sice borci z UHK snížili na 1:3, ale vítězství už nám nesebrali. V závěru zápasu se ještě jednou oba týmy prosadili. Nejprve na 4:1 upravil Raclavský. Dvě minuty před koncem soupeř uzavřel skóre na 4:2. S bilancí jedné výhry a jedné prohry jsme postoupili do semifinále. 

Střibro a bronz pro fotbalisty a futsálisty VŠE na ČAH v Olomouci

Úspěchy golfistů VŠE na AM ČR

Letošní ročník Akademického mistrovství České republiky v golfu se odehrál v krásném resortu Panorama Golf Resort na Kácově v termínu od 29. do 31.8.2023. I přes chladné a deštivé počasí přinesl tříkolový turnaj mnoho úspěchů a napínavých bojů, ať už v individuální nebo týmové části. Tým Vysoké školy ekonomické se opět vrátil na stupně vítězů a odvezl si krásné 3. místo. O tento úspěch se postaral tým ve složení Terezy Málkové, Lukáše Sitnianského, Marka Matějů a Davida Poláčka. Celkově se turnaje zúčastnilo 11 univerzitních týmů z celé České republiky. 

Úspěchy golfistů VŠE na AM ČR

Zlatá medaile pro volejbalistky VŠE na ČAH v Olomouci

Družstvo volejbalistek VŠE zvítězilo v turnaji šestkového volejbalu na Českých akademických hrách v Olomouci.
Po velmi napínavém souboji reprezentantky VŠE předstihly družstvo Univerzity Palackého v Olomouci a Masarykovy univerzity.

Zlatá medaile pro volejbalistky VŠE na ČAH v Olomouci

Weby Vysoké školy ekonomické v Praze využívají pro optimalizaci svého obsahu a poskytovaných služeb cookies. Prosíme o udělení souhlasu s jejich uložením.
Zobrazit více informací

Vyberte služby, pro které chcete povolit využívání cookies: