Zpravodaj

Netradiční atletická kombinace v barvách VŠE

Akademické mistrovství ČR a zároveň první závody sezony byly pořádány ve strahovské hale dne: 8.1. Uprostřed zkouškového období se zúčastnil i Adam Rybák. Ten bojoval jak o individuální medaili v disciplíně skok vysoký, tak i na štafetové trati na 4×200 metrů.

Dva badmintonové tituly pro studentku VŠE

Studentka VŠE Lucie Krpatová získala dva tituly na MČR dospělých v badmintonu v Českých Budějovicích. Společně se svým parťákem z extraligy zvítězili ve smíšené čtyřhře a s oddílovou spoluhráčkou vyhráli ženskou čtyřhru. Lucie poznamenala, že to byl velmi náročný turnaj a vítězství si velmi váží.

Zlatí futsalisté VŠE – mistři Univerzitní ligy

Po říjnovém čtvrtfinále, kdy se podařilo deklasovat v dvojzápase Karlovu Univerzitu celkovým skóre 21:7, se tým celý listopad připravoval na Final4. Připomeňme si, že v minulém ročníků obsadila Vysoká škola ekonomická 3. místo.

Los přisoudil Vysoké škole ekonomické pro semifinálové utkání domácí tým, Ostravskou univerzitu. Z pohledu zkušeností a minulých výsledků vstupovala Vysoká škola ekonomická do souboje jako favorit, nicméně domácí tým táhla především úžasná divácká kulisa, kdy v hledišti usedlo více než 200 podporovatelů.

Plavci VŠE na Memoriálu PhDr. M. Bubníka

Plavci VŠE se s velkým nadšením zúčastnili prestižního Memoriálu PhDr. M. Bubníka o pohár 17.listopadu v plaveckých štafetách mezi vysokými školami. Celkem se závodů zúčastnilo 24 štafet. Plavalo se 8x50m VZ a 8x50m P, po součtu obou štafet se určilo pořadí.
Naši plavci vytvořili 2 štafety po 8 plavcích a po usilovném a napínavém souboji se umístili na krásném 4. a 9. místě.

Medaile pro badmintonisty VŠE na AM ČR

Ve dnech 16. – 17. 11 se v Plzni pořádalo akademické mistrovství ČR v badmintonu. Naši školu reprezentovali Lucie Krpatová (FFU), Vojtěch Bízek (FPH) a Matěj Volf (FIS). Měli jsme zastoupení v každé disciplíně a z každé si také odvážíme medaili. V mužské dvouhře se nejlépe umístil Vojtěch Bízek na 3. místě a ve dvouhře žen stejného výsledku dosáhla i Lucie Krpatová.

Atletické úspěchy VŠE na ČAH v Olomouci

První zářijový týden se v Olomouci konal 21. ročník Českých akademických her. Velice se zde dařilo reprezentantům naší školy z řad atletů. Při slunném úterním soutěžním dnu se na atletickém stadiónu nedaleko komplexu Palackého univerzity podařilo na medailové pozice dotáhnout hned pěti studentům VŠE.