Sportovní a rekreační středisko Dobronice

Sportovně rekreační středisko v Dobronicích u Bechyně patří Vysoké škole ekonomické v Praze a provozuje jej Centrum tělesné výchovy a sportu.

Sportovní areál VŠE leží na levém břehu řeky Lužnice mezi městy Táborem a Bechyní.  Po povodních v roce 2002 byl komplexně zrekonstruován a nyní nabízí velmi kvalitní zázemí pro sportovní vyžití i rekreaci – kvalitní ubytování, stravovací komplex, sportoviště s umělým povrchem pro tenis, basketbal, volejbal, házenou, florbal, lanový park, kajaky a kánoe pro vodácké sporty. Okolí nabízí celou řadu možností pro vodácké sporty a cykloturistiku.

V areálu je možné zapůjčení, kanoí, kajaků a pramic, lezeckého vybavení, vybavení pro míčové sporty včetně například softballového vybavení.

Další informace

Fotogalerie

Mapa

GPS: 49°20’40.268″N, 14°30’12.603″E

Autem vedou do Dobronic v zásadě 2 cesty:

  • z Tábora silnice č. 137 směr Sudoměřice, přes Slapy, Malšice, po průjezdu obcí Malšice odbočit asi po 4 km doprava na lesní cestu
  • z Tábora silnice č. 19 směr Milevsko, v obci Oltyně odbočit na silnici č. 29 směr  Opařany, v obci Opařany odbočit na silnici č. 122 směr Bechyně – po cca 4 km odbočka na Dobronice