Další úspěšný semestr futsalistů a fotbalistů VŠE

Futsal

Futsalová reprezentace VŠE absolvovala na jaře dvě soutěže: Univerzitní ligu a zahraniční turnaj EuroMilano.

Univerzitní liga

Naše reprezenatce sehrála 4 zápasy ve skupině Čechy – jih

1. Zápas, 4. 3., VŠCHT – VŠE – 4:10
  2. Zápas, 2. 4., VŠE – UK – 1:1
  3. Zápas, 17. 4., ČZU – VŠE – 1:4
  4. Zápas, 29. 4., VŠE – JU – 8:8

V základní skupině jsme odehráli 4 zápasy s bilancí dvou výher a dvou remíz a náš tým tak dosud neokusil hořkost porážky. S touto bilancí jsme v základní skupině obsadili druhé místo za týmem UK a postoupili jsme do podzimního play off celé soutěže.

Odkaz na tabulku na web:  https://www.fotbal.cz/futsal/futsal-subject/page/122?pageId=232

EuroMilano

3 a 4. května proběhl mezinárodní turnaj v Miláně za účasti 15 univerzitních týmů. Tým VŠE v základní skupině vyhrál všechny tři zápasy postupně porazil univerzitní výběry z Gentu 5:0, z Milánu 4:1 a z Istanbulu 3:1. Druhý den ve vyřazovacích bojích postupně porazili v osmifinále výběr z Paříže 4:1, následně porazil ve čtvrtfinále tým z Tripolisu 4:3 po penaltách, v semifinále jsme podlehli 0:1 týmu z Madridu a závěrečném utkání jsme vybojovali bronz po výsledku 2:1 proti Římu.

Fotbal

Fotbalová reprezentace VŠE se zúčastnila také dvou soutěží a sice poháru Rektora VŠE a Univerzitní fotbalové ligy.

Pohár Rektora VŠE

Turnaj proběhl v areálu kolejí na Jarově na rektorský den 25. dubna. V základní skupině odehrál tým VŠE čtyři zápasy a postoupil z prvního místa ve skupině rovnou do semifinále. V semifinále podlehl týmu HFK Šňupotéka 2:4. V souboji o bronz jsme zvítězili 7:6 po penaltách nad týmem FC Gargamel, který má zkušenosti ze Strahovské ligy, a obsadili konečné třetí místo.

Univerzitní fotbalová liga

Reprezentační výběr VŠE odehrál v základní skupině soutěže čtyři zápasy:

1. Zápas, 7. 3., VŠE – VŠTE 5:4
  2. Zápas, 11. 4., ZČU – VŠE 1:2
  3. Zápas, 24.4., JU – VŠE 3:4
  4. Zápas, 9. 5., VŠE – ČVUT 2:3

Letos se nám podařilo sestavit velmi silný výběr a už díky prvním třem zápasům, které jsme zvládli vítězně jsme ovládli skupinovou fázi této soutěže a kvalifikovali se na České akademické hry, které proběhnou na konci června v Liberci. Poslední zápas jsme sice podlehli v pražském derby proti ČVUT, ale to již nezměnilo nic na pořadí ve skupině. Kromě postupu na akademičky jsme se kvalifikovali do vyřazovacích bojů Univerzitní fotbalové ligy. Čtvrtfinále soutěže proběhne v říjnu.

Držte nám přízeň,

Jiří Kotáb

Trenér futsalové a fotbalové reprezentace VŠE

Další úspěšný semestr futsalistů a fotbalistů VŠE