Medaile pro badmintonisty VŠE na AM ČR

16. listopadu
2023

Ve dnech 16. – 17. 11 se v Plzni pořádalo akademické mistrovství ČR v badmintonu. Naši školu reprezentovali Lucie Krpatová (FFU), Vojtěch Bízek (FPH) a Matěj Volf (FIS). Měli jsme zastoupení v každé disciplíně a z každé si také naši badmintonisté odváží medaili. V mužské dvouhře se nejlépe umístil Vojtěch Bízek na 3. místě a ve dvouhře žen stejného výsledku dosáhla i Lucie Krpatová. Ve čtyřhře mužů se do semifinále probojoval Matěj Volf s parťákem z Prahy, a i z této disciplíny si VŠE může připsat další bronzovou medaili. Ve čtyřhře žen kralovala Lucie Krpatová s oddílovou parťačkou, kdy ve finále na tři sety porazily český reprezentační pár a z AMČR si tedy odváží zlatou medaili. Ve smíšené čtyřhře se Lucii dařilo úplně stejně. Během turnaje vyřadili s parťákem z Brna český reprezentační pár a odváží si tak zlatou medaili. Celkově jsme získali ve dvouhrách 2x bronz a ve čtyřhrách 1x bronz a 2x zlato.