Studenti VŠE na 31. Zimních světových univerzitních hrách

12. ledna
22. ledna
2023

V americkém Lake Placid (dějiště ZOH 1980) právě probíhají (12.-22.1.2023) již 31. Zimní světové univerzitní hry. Co do počtu účastníků jde o akci větší než např. Olympijské hry.

V nejpočetnější výpravě sportovců – akademiků ČR v historii (93 členů) nalezneme i tři studenty VŠE Praha.

Jedná se o Davida Kubeše (FMV), sjezdového lyžaře, medailistu z MČR a účastníka Evropského poháru.

Dalším reprezentantem ČR ve sjezdovém lyžování je Eduard Fiala (FPH). Oba lyžaři jsou na Hrách přihlášeni do všech sjezdových alpských disciplín.

Třetím reprezentantem VŠE na Hrách je hokejista Tomáš Koblížek (FFU), který nastupuje ve II. lize za svůj mateřský klub HC Ústí nad Labem.

Všem třem našim reprezentantům gratulujeme k nominaci na tuto nejprestižnější akci akademického sportu a přejeme úspěch v jejich sportovních disciplínách. Zároveň děkujeme za vzornou reprezentaci VŠE na světové sportovní akademické scéně.

Sledovat hry můžete v samostatném zpravodajství ČT4 Sport, přímé přenosy vysílá Eurosport a veškeré dění, včetně přenosů všech disciplín, najdete na:  https://www.fisu.tv/

Studenti VŠE na 31. Zimních světových univerzitních hrách