Reprezentace studentů VŠE na Akademickém mistrovství v atletice

26. září
2020

Dne 25.8. se v Brně konalo AMČR v atletice, kde i VŠE měla své zastoupení. V nazývané královně sportu školu zastupovalo pět studentů, kteří vybojovali celkem tři medaile napříč různými disciplínami. Za Fakultu podnikohospodářskou nás reprezentovali Andrea Cikánová, Kryštof Kozač a Tomáš Pešťák. Za Fakultu financí a účetnictví pak Jan Jirásek a Ivan Zavřel z Fakulty informatiky a statistiky.

V dopoledních hodinách se v soutěži diskařů prosadil Tomáš Pešťák, který poslal své dvou kilové náčiní do vzdálenosti 46,55 m a obsadil druhé místo. Na dráze potom bojovala Andrea Cikánová, která běžela 400 m překážek. Tuto vzdálenost Andrea zdolala v čase 63,56 s, čímž získala čtvrtou příčku. Do bloků zaklekl i Ivan Zavřel který běžel 110 m překážek a čas 15.77 stačil na 9. místo. Soutěž dálkařů byla poměrně vyrovnaná, protože druhé, třetí a čtvrté místo dělil pouhý centimetr. Naštěstí v tomto nabytém souboji získal Jan Jirásek výkonem 6,86 m bronzovou medaili. Skvělá podívaná byla ve večerních hodinách k vidění v oštěpařském sektoru. Talentovaný Kryštof Kozač vybojoval svým hodem dalekým 65,58 m druhou stříbrnou medaili. Všem sportovcům srdečně gratulujeme ke skvělým výkonům a přejeme hodně zdaru na dalších závodech.