Univerzitní mistrovství Evropy 2019 s účastí VŠE

31. července
2019

V dátume 31.7. – 3.8.2019 sa v chorvátskom hlavnom meste uskutočnili Univerzitné majstrovstvá Europy EUSA. Na tohtoročné majstrovstvá boli zaradené 4 úpolové športy, a to karate, judo, taekwondo a kickboxing.

V konkurencií vyše 200 pretekárov z 101 uníverzít a 19 krajín, našu školu VŠE reprezentovala študentka fakulty Podnikohospodárskej, Alexandra Filipová, v kickboxerskej disciplíne K1. Alexandra sa dokazala prebojovať cez svoje súperky z Ukrainy a Grécka až do finále kde sa stretla s poľskou reprezentantkou, ktorú zdolala na body 3:0 v jej prospech. Alexandra si vybojovala zlato a tým dokázala našu univerzitu umiestniť na 8 priečku v celkovom poradí univerzít. Vo finále sa Alexandra stretla s poľkou, nad ktorou vyhrala jasnou bodovou prevahou a tak získala najcennejši kov z historicky prvých Univerzitných hier.

Za zmienku taktiež stojí, že kickbox sa zároveň stal i najuspešnejším českým športom na tejto univerziáde.