Reprezentační úspěch studenta školy na Akademickém mistrovství ČR v šermu

6. června
2019

V pondělí 6. května se v Plzni uskutečnilo Akademické mistrovství České republiky v šermu pro rok 2019.

Vysokou školu ekonomickou zde zastupoval student Arts managementu na fakultě podnikohospodářské, Filip Morštadt, který obsadil sdílené třetí místo v disciplíně kord: „Umístění na bedně pro mě bylo opravdu překvapující, šermuji od 13 let, ale pravidelně jsem přestal šermovat před čtyřmi lety a před turnajem jsem absolvoval pouhý jeden trénink. Když mě ale kamarád Marek, který studuje medicínu, oslovil, abych jel na turnaj s ním, neváhal jsem. Šermovat za naši univerzitu mě bavilo a rozhodně to nebylo naposledy“.

Turnaje se zúčastnilo přibližně 35 studentů vysokých škol, kteří šermovali v disciplínách kord, fleret a šavle. Akci pořádala Západočeská univerzita v Plzni prostřednictvím oddílu šermu Sokol Plzeň Petřín.

Sportovní šerm je v nabídce předmětů i na naší škole, a tak vřele doporučujeme, aby si jej zájemci v nadcházejícím semestru zapsali.

Filip Morštadt – FPH

Reprezentační úspěch studenta školy na Akademickém mistrovství ČR v šermu