Basketbalisté podnikohospodářské fakulty reprezentovali na Easter Euro Basket

5. června
2019

Pražský turnaj Easter Euro Basket je jedním ze tří turnajů v České republice, které jsou zařazeny na listinu mezinárodních mládežnických turnajů podporovaných basketbalovou federací FIBA Europe. Do letošního, již 22.  ročníku se zaregistrovalo 34 týmů s více než 1000 hráči z řady evropských zemí. Vedle českých týmů se objevili zástupci Německa, Maďarska, Slovinska, Srbska, Itálie, Slovensko, Španělska, Litvy či Spojených arabských emirátů.

V nejstarší, juniorské kategorii tým v dresech Fakulty podnikohospodářské porazil v semifinále německý Risse Baskets Soest, ve finále ale nestačil na extraligový litevský tým Jonavos KKSC. I tak stříbrné medaile jsou v této silné mezinárodní konkurenci zajímavým úspěchem a dobrou propagací fakulty.

Jindřich Soukup – vedoucí týmu

Basketbalisté podnikohospodářské fakulty reprezentovali na Easter Euro Basket