Vítězství studentů VŠE v univerzitních štafetách

15. června
2017

Letos si organizátoři z Runczech připravili velkou novinku, a to oddělený závod určený speciálně pro týmy pod názvem O2 Pražská štafeta. Ten se uskutečnil ve čtvrtek 15. června na Výstavišti v Holešovicích a byl vypsán na distanci 4×5 km a závodu se zúčastnili i studenti naší školy.

Na start se postavilo přes 500 štafet, které reprezentovali nespočet firem, lékařských institucí a škol. Přičemž největšími favority na celkové vítězství byla jednoznačně štafeta vedená bývalým reprezentantem Róbertem Štefkem, jenž běhal maratonské tratě pod 2:10, doplněná aktuálně nejlepším českým vytrvalcem Jirkou Homoláčem. Mezi širší okruh favoritů letos patřila také štafeta ekonomky „VŠE Sportovci“, kterou vedl do boje o Univerzitní titul Honza Minařík. Díky skvělé formě nominovaných: Tomáš Mach (FMV), Filip Krejčí (FIS), Ondra Šebl (NF) a Jan Minařík (NF) byl cíl stanoven jasně, sesadit z pomyslného běžeckého trůnu dlouholeté vládce z Univerzity Karlovy.
Naše štafeta se v prvním 5 km úseku držela svých ambicí na pódiové umístění a v čase 18 min 12 s, byla v závěsu za UK na průběžném druhém místě v kategorii. Honza Minařík, po první předávce popsal své dojmy z úvodu závodu: „Nechtěl jsem přepálit tempo, protože oproti kolegům ze štafety mám značné tréninkové manko. Celý usek jsem se držel v závěsu na nejlepší ženou a v cíli byl rád, že už se neběželo 10 km jako minulé ročníky.“
Na druhém úseku nezklamal časem 18:22 nováček štafety, triatlonista Ondra Šebl. Výborně zabojoval a udržel důležitý kontakt se štafetou UK a předal štafetu zkušenému borci Tomášovi Machovi. Díky němu začala štafeta VŠE stoupat pořadím vzhůru, a to především díky skvělému času, 5 km okruh prolétl za 17:13. Na poslední předávce jsme tak byli již 1. mezi univerzitami. Na poslední úsek byl připraven Filip Krejčí, nová vycházející hvězda vytrvaleckých závodů, který vyhrál víkendovou Konopišťskou 10-ku osobákem pod 35 minut. Navzdory ubývajícím silám, nám jeho čas 17:33 stačil a díky tomu uhájil těsné vítězství. Po doběhu do cíle se čerstvý Bc. „svalil“ do stínu, protože velké vedro, jenž ve Stromovce panovalo, opravdu bolelo. Náš smělý plán byl splněn do posledního detailu a my všichni jsme se mohli radovat z poháru rektora Univerzity Karlovy.
Celkové vítězství si zajistili časem 1 h 4 min profíci ze Štefko team. Naše štafeta v čase 1 h 11 min obsadila nakonec absolutně fantastické 3. místo! Na stupních vítězů jsme poprvé v historii převzali pohár pro nejlepší univerzitní štafetu a vychutnávali pocit vítězství!
Závěrem bychom chtěli poděkovat za podporu CTVS VŠE a všem kdo nám drželi palce. Bylo nám ctí reprezentovat naši školu a věříme, že příští rok bude pohár rektora UK opět náš!

Jan Minařík, NF

Vítězství studentů VŠE v univerzitních štafetách
  • Autor: Jan Minařík
  • Vytvořeno:
  • Poslední aktualizace: