Tradice nočního orientačního běhu smíšených dvojic pokračuje

12. listopadu
2016

Počátky pořádání závodu v nočním orientačním běhu na VŠE spadají do období začátků působení Katedry tělesné výchovy na škole. Tehdejší učitelé V. Červenka a V. Michalička s oddíly turistiky a kanoistiky VŠTJ Ekonom začali organizovat na závěr letních sportovních aktivit pravidelně pro studenty a následně i absolventy školy tento závod spojený se společenským programem jako vrchol sportovních akcí letní sezóny.

V pátek 11. 11. 2016 Centrum tělesné výchovy a sportu VŠE Praha uspořádalo ve spolupráci s oddíly VŠTJ Ekonom Praha 56. ročník závodu nočního orientačního běhu (NOB) smíšených dvojic. Na noční orientační závod navazoval v sobotu 12.  11. 2016 již 11. ročník závodu Pražský parkový Survival (AMČR v přírodním víceboji jednotlivců). Letos byl závod NOB již 22. ročníkem memoriálu dvou našich studentů a členů oddílu turistiky, kteří tragicky zahynuli při železničním neštěstí v roce 1995.

V letošním roce se tyto závody uskutečnily v okolí obce Stříbrná Lhota (Brdy) a na trať obou závodů se vydalo cca 200 účastníků, převážně studentů a absolventů VŠE Praha.

Noční orietační běh