Studenti VŠE na AM ČR ve squashi

26. května
2016

Dne 26. 5. 2016 se v 9 ráno sešly 4 squashové týmy ve Squashcentru Strahov. Své zástupce na akademické mistrovství ČR ve squashi vyslaly univerzity: VŠE, UK, ČVUT, poslední jmenovaná univerzita měla hned 2 zástupce. Týmy byly složeny z 2 chlapců a jedné dívky. Jedničkou našeho týmu byl Lukáš Jelínek, který patří mezi českou špičku a může se jako jediný za posledních 16 let pyšnit tím, že na Mistrovství republiky v roce 2009 porazil Jana Koukala (který je sedmnáctinásobným mistrem republiky) a byl tedy jasným tahounem týmu. Druhým mužem na kurtech byl Jakub Strauss, který se zde naopak potýkal s pro něj silnější konkurencí. Bohužel s námi nemohl hrát původní hráč sestavy Tomáš Novák, který se zranil a jak praví staré přísloví, se sádrou se na kurtu špatně běhá. A ozdobou našeho týmu byla Sabina Kuncířová, avšak byla ozdobou nejen vzhledovou, ale také herní. Jedinou prohru zaznamenala až v posledním finálovém zápase, kde po urputném boji prohrála s Denisou Linhartovou, což byl divácky velmi atraktivní zápas. A bohužel ani Lukášovo vítezství ve finále s Michalem Bodišem nestačilo na tížené první místo. Jakub Strauss nedokázal překonat Matěje Slabého a po vyrovnaném souboji mu nakonec také podlehl. První místo si tedy po zaslouženém boji odnesli svěřenci UK, druhou příčku obsadilo družstvo VŠE a 3. a 4. pozici obsadily týmy ČVUT.

Jakub Strauss, NF

Studenti VŠE na AM ČR ve squashi
  • Autor: Jakub Strauss
  • Vytvořeno:
  • Poslední aktualizace: