Štafeta VŠE na pražském maratonu 2015 obhájila 2. místo

3. května
2015

První květnová neděle patřila v Praze nejen MS v hokeji, ale také pražskému maratonu. Parta, kterou se podařilo dát letos dohromady, byla motivovaná si závod užít a dát do toho maximum. V posledních letech se dařilo štafetě VŠE dosahovat na pódiová umístění a letošní tým měl ambici, bez přehnané skromnosti, tuto „tradici“ udržet.

První úsek rozběhl jako již tradičně Honza Minařík, NF a i když nezopakoval svůj loňský čas, tak štafetu rozběhl velice dobře. Na druhém úseku si premiéru v první štafetě užil Michal Hollý, FPH a posunul nás v celkovém pořadí na druhé místo. To se na nás ovšem zezadu již nepříjemně lepila štafeta FTVS. Na třetím úseku jsem běžel já, a i když jsem do té doby první štafetu ponechal daleko za sebou, běžec FTVS se kolem mě jenom prohnal a začal se vzdalovat. Na předávce to tedy bylo opět druhé místo. Nový finishman Tomáš Mach, FMV předvedl famózní výkon, ale na kluky z FTVS to bohužel nestačilo.

Díky vyrovnanosti našeho týmu z toho bylo opět druhé místo a čas podobný tomu loňskému – 2h 39 min. Vzhledem k tomu, že do cíle dorazilo přes 600 štafet, považujeme toto druhé místo za úspěch a už se těšíme na další ročník.

Petr Vinduška, FFÚ – kapitán týmu

Štafeta VŠE na pražském maratonu 2015 obhájila 2. místo