Hokejová reprezentace školy na Akademickém mistrovství ČR v ledním hokeji 2013

11. dubna
2013

11. 4. 2013 – Ve dnech 18. – 29. 3. proběhlo na stadionu ve Slaném Akademické mistrovství ČR v ledním hokeji, kterého se tým VŠE pravidelně zúčastňuje.

Základní část Akademického mistrovství byla rozdělena do čtyř skupin – Praha, Čechy, Morava Jih a Morava Sever. Pražská skupina, ve které participoval i tým VŠE, měla složení – ČVUT Praha, FTVS Praha, VŠE Praha, UK Praha + PA ČR, ČZU, PALESTRA Praha.

Hned v prvním utkání se hokejisté Vysoké školy ekonomické střetli s týmem Palestry. Utkání se pro ně vyvíjelo už od začátku nepříznivě. V páté minutě zápasu byl zraněn golman tak, že mu zranění již neumožnilo dále pokračovat v zápasu. Po první části výběr VŠE prohrával již 4:0. Druhá část byla o poznání lepší, ale přesto se naši hokejisté nakonec museli smířit s výsledkem 7:2.

Druhé utkání proběhlo o poznání lépe a tým VŠE s přehledem porazil soupeře z UK+PA vysoko 7:1.

Do následujícího utkání s výběrem FTVS vešli hokejisté VŠE s velkým respektem a opatrností. Od začátku hráli velmi zodpovědně a v první části se jim podařilo získat vedení 2:0. V druhé části FTVS sice srovnala na 2:2, ale tým VŠE si dalšími dvěma góly zajistil vítězství 4:2.

Po dalším zápase bohužel našemu výběru vyhasly všechny naděje na postup ze základní skupiny, když podlehl výběru ČZU 5:1.

Na prvním místě se ve skupině A (oblast Praha) umístila FTVS a druhou příčku obsadila Palestra.

Petr Báša, FMV

Hokejová reprezentace školy na Akademickém mistrovství ČR v ledním hokeji 2013