Zimní kurz? Příležitost, kterou se vyplatí využít!

4. března
2013

4. 3. 2013 – Začátkem února se konal zimní sportovní kurz Spartak v Rokytnici nad Jizerou. Kurz měl kapacitu 32 osob, ale nakonec se jej zúčastnilo „pouze“ 20 studentů. Nejeli jste? Chyba!

Kurz se od začátku nesl v pohodové atmosféře, kterou během týdne občas umocňovaly i sluneční paprsky, a tak o skvělé zážitky na sněhu a nejen na něm nebyla nouze.

Kurz byl veden tak, jak byste od vysokoškolského kurzu asi očekávali. Tedy maximální volnost v mezích školního kurzu. Což v překladu znamená, že každý den bylo sice společné lyžování, ale rozdělené podle zájmů a schopností účastníků. Takže, kdo se chtěl něco naučit, učil se. Kdo si chtěl jen tak jezdit, tak si našel skupinku a jezdil. Dokonce i běžkaři si přišli na své, když jeden den vyrazila celá parta na běžky a poslední den dokonce skupinka odvážlivců na dobrovolný výlet. Odměnou nám běžkařům bylo množství pádů a překrásné výhledy.

Po návratu ze společného programu již byla volná zábava a tak jsme mohli využít možností, které nám nabízelo naše super výhodné ubytování (cena ubytování byla pouze 1120 Kč). Součástí ubytování byla totiž kromě klubovny, kde jsme trávili většinu večerů i sportovní hala a sauna. Takže kdo chtěl jít nabrat nové síly do sauny, měl možnost a večerní volejbaly v rekreačním duchu si užili i Ti, co volejbal zrovna pravidelně netrénují. O večerních párty by asi nebylo vhodné se zde rozepisovat, takže nezbývá než dodat, že kdo chcete vědět víc, tak příště pojeďte s námi!

Martin Bárta, FIS – účastník kurzu

Zimní kurz? Příležitost, kterou se vyplatí využít!