Studenti VŠE ve finále Red Bull Dodgeball2

17. prosince
2012

17.12.2012 – Red Bull Dodgeball2 je univerzitní mistrovství Česka a Slovenska ve vybíjené. V průběhu listopadu a prosince v České republice a na Slovensku se odehrálo 15 kvalifikačních turnajů. 7. prosince 2012 vypuklo velkolepé mezinárodní finále v pražském Tyršově domě. Nejtvrdší a nejpřesnější střelu nakonec měli hráči týmu Just Black, kteří si to rozdali ve finále s týmem Žižkof Hills 90210. Oba týmy byly sestaveny ze studentů naší školy.

Gratulujeme!

Úspěšní reprezentanti se nejdříve museli vyrovnat s nástrahami kvalifikace.

Pražská kvalifikace proběhla 6. listopadu v areálu FTVS UK. Předpokládala se vysoká účast týmů, ale kolik jich nakonec dorazilo, neočekával snad nikdo. Do pražského turnaje se zaregistrovalo neuvěřitelných 108 týmů a tak ve finále muselo dojít k lehkým škrtům. Do třech pavouků se tedy rozdělilo na 96 týmů a musel se upravit i celkový systém turnaje. Kdo prohrál, vypadával a hrálo se pouze na jeden vítězný zápas. Žádný tým si nemohl dovolit sebemenší zaváhání, pokud chtěl uspět.

Po několikahodinové bitvě, se turnaj konečně blížil do finále a ze třech turnajových skupin vzešel vždy vítěz, který se měl utkat o dvě postupová místa. Vysoká škola ekonomická měla v tento okamžik hned dva týmy v bitvě o postup. Tým Just Black, pod vedením kapitána Honzy Šálka a tým Žižkof Hills 902 10, jehož kapitánem je Janek Janhuba. Třetím týmem bojujícím o postup do superfinále byl tým ČZU, který ale nestačil na tlak dvou postupujících týmů VŠE a byl vyřazen. Úplné pražské finále mezi dvěma týmy z VŠE se tedy odehrávalo ve značně exhibičním a kamarádském duchu a vítězem pražské kvalifikace se poté stal tým Just Black.

RedBull Dodgeball2 Finále 2012

Tak je konečně dobojováno. V pátek 7. prosince se sešlo v Tyršově domě v Praze šestnáct nejlepších týmů vybíjené z České a Slovenské republiky. Hrací plocha byla výborně připravena, na tribunách seděli natěšení fanoušci svých týmů a každý zápas sledovalo několik rozhodčích.  V seznamu týmů samozřejmě nemohly chybět dva pražské celky – Just Black a Žižkof Hills 90210, složeny ze studentů VŠE v Praze. Jak se dalo očekávat, pražské týmy začínaly každý na jiné straně pavouka. Tým Just Black procházel turnajem hladce, tým Žižkof Hills se v průběhu turnaje dostal do potíží, ale svou zkušeností, umem a díky svým fanouškům se z těchto svízelných situací dostal. Poté, když z turnaje vypadli obhájci titulu z Ostravy, vítěz mohl být kdokoli. Nakonec se stala věc nevídaná, do superfinále se dostaly oba pražské týmy a zopakovaly si tak finále kvalifikace. Žižkof Hills chtěl svým soupeřům oplatit předchozí porážku. První set vyhrál Žižkof, byl blízko k výhře, ale druhý set nakonec prohrál, a třetí už byl jasnou záležitostí Just Black. Proto se novým šampionem RedBull Dodgeballu2 stal tým Just Black, Žižkof Hills skončili druzí a třetí místo obsadil tým Theordůrkové z Pardubic.

Rosolová Anna, FFÚ

http://www.redbull.cz/cs/Satellite/cz_CZ/Article/Finale-Red-Bull-Dodgeball-Praha-report-021243293570057

 

Tým „Just Black“

Šálek Jan, FPH; Fialová Eva, FPH; Bednář Jan, FFÚ; Kricner Jakub, NF; Kovaříková Tereza, NF; Veverka Pavel, NF

 

Tým „Žižkof Hills 90210“

Rosolová Anna, FFÚ; Stejskalová Barbora, FFÚ; Janhuba Jan, FFÚ; Balcer Jan, NF; Bartoš Jakub, NF; Hyneš Ondřej, NF

Studenti VŠE ve finále Red Bull Dodgeball2