Fotbalisté VŠE úspěšně reprezentovali v Holandsku

27. května
2012

27. 5. 2012 – Po úspěšné reprezentaci školy ve Francii odjeli na konci května fotbalisté VŠE na další tradiční turnaj do Holandska, kde v konkurenci 28 týmů ze 7 států studentky VŠE získaly 2. a muži 3. místo.

Gratulujeme! M.Pádivý

O víkendu 26. a 27. května se zúčastnily fotbalové výběry z řad studentů a studentek Vysoké školy ekonomické v Praze fotbalového turnaje Pusphaira International Tournament. Tento turnaj se každoročně pořádá na půdě sportovního centra Technische Universiteit v nizozemském Eindhovenu. Zázemí turnaje je vynikající. Sportovní centrum této univerzity má 4 velká fotbalová hřiště s přírodním trávníkem a dokonce jedno velké fotbalové hřiště s umělým povrchem. I organizace turnaje je na výborné úrovni. Muži hráli klasický „jedenáctkový“ fotbal a ženy hrály fotbal „šest na šest“. Hrací čas jednoho utkání je 2 x 12,5 minuty. Ve 32. ročníku tohoto turnaje, který letos proběhl, startovalo 16 týmů v mužské kategorii (mimo jiné i výběr studentů z fakulty managementu VŠE v Jindřichově Hradci) a 12 týmů v ženské kategorii. Turnaje se tedy zúčastnilo 28 týmů ze sedmi různých evropských zemí. V sobotu se hrály utkání v základní skupině, ze kterých postupovaly čtyři nejlepší týmy do nedělních vyřazovacích bojů.

Náš ženský tým v sobotu odehrál pět zápasů a s bilancí čtyř výher a jedné porážky obsadil druhé místo v základní skupině a s přehledem postoupil. Mužský výběr si vedl ještě lépe a v základní skupině, která se dohrávala ještě v neděli ráno, zvítězil s bilancí pěti výher, dvou remíz a bez inkasované branky.

V nedělních bojích o umístění nejprve ženy vyhráli své čtvrtfinálové utkání 5:3 a potvrdili, že ačkoliv se hraje poměrně krátký hrací čas, tak góly na tomto turnaji padají často. Muži hráli čtvrtfinále s posledním zástupcem domácí země a utkání skončilo 1:1 v základní hrací době. Rozhodovaly pokutové kopy, které vyzněly ve prospěch týmu VŠE. Zatímco muži bojovali ve čtvrtfinále, tak ženy již hrály o finále se zástupcem německé univerzity z Chemnitz. Průběh utkání se vyvíjel lépe pro německý tým, ale naše děvčata zvládla dokonalý obrat a postoupila do finále. Muži v semifinále vyzvali tým U.S.A. Poznaň. V základní hrací době utkání skončilo bez branek. Jelikož tentokrát na penalty postoupil soupeř, tak muži nakonec obsadili v turnaji pěkné třetí místo. Naše ženy vyzvaly ve finále druhý ženský tým z Chemnitz, který na turnaji startoval. O poznání silnější celek byl ve finále nad síly našich hráček. Ty sice ve finále turnaje podlehly, ale celkově v turnaji obsadily fantastické druhé místo.

Na závěr je třeba poděkovat za veškerou podporu, která se fotbalovému výběru dostala od CTVS i od pana rektora, bez nichž by se turnaje fotbalový výběr nemohl zúčastnit…

J.Kotáb

Fotbalisté VŠE úspěšně reprezentovali v Holandsku