Setkání studentů, sportovců s rektorem VŠE

15. listopadu
2010

5.11.2010 – Dne 2. 11. 2010 pozval rektor VŠE prof. Ing. Richard Hindls,Csc., dr.h.c. studenty – úspěšné sportovce a reprezentanty školy na setkání při kterém všem poděkoval za výsledky, kterých dosáhli při Českých akademických hrách a na akademických soutěžích v letošním roce.

Byl k tomu důvod, protože studenti naší školy dosáhli opravdu mimořádných výsledků a VŠE se v celkovém hodnocení 37 VŠ z celé republiky umístila na 4. místě, pouze s malou bodovou ztrátou na medailové pozice. Je to nejlepší umístění VŠE od obnovy Českých akademických her.

Účast na českých akademických hrách si studenti musí vybojovat na kvalifikačních turnajích, které probíhají během celého roku. Do finálových turnajů pak postupují pouze vítězové kvalifikací. Českých akademických her se z naší školy účastnilo téměř 200 studentů. Soutěže probíhaly ve 25 sportovních disciplinách.

Největšího úspěchu dosáhly týmy basketbalistek, volejbalistů, stolního tenisu, které v turnajích zvítězily a staly se Akademickými mistry ČR. Družstvo mužů volejbalistů si tak vybojovalo účast na Mistrovství Evropy univerzit, které se uskuteční v příštím roce v Srbsku. Zlaté medaile získala i řada jednotlivců ve svých disciplinách, patří sem plavecké discipliny, beach volejbalové dvojice, tenis, veslování či jachting. Blahopřejeme.

Kromě vítězů si dobře vedli naši studenti i v dalších sportech – druhé místo získaly florbalistky, házenkáři byli třetí stejně jako hráči badmintonu, sportovní lezci.

Na „ nemedailových“ pozicích dále máme basketbalisty – kteří byli 4., házenkářky a florbalisté 5. I jim patří dík za celoroční přípravu a postup do finálových turnajů.

Celá řada studentů potom obsadila místa, o kterých se nikde nepíše ani nemluví. Jejich účasti i dosažených výsledků si také vážíme, protože jsou ochotni obětovat volný čas a úsilí k reprezentaci své Alma mater. Poděkování patří také učitelům CTVS, kteří studenty na tyto soutěže připravují.

Více informací nejdete na http://www.ceskeakademickehry.cz/vysledky/

 

Setkání studentů, sportovců s rektorem VŠE