Volejbal na VŠE v akademickém roce 2009/2010 dosáhl významných sportovních výsledků

23. října
2010

23.10.2010 – Akademický rok 2009/2010 byl pro volejbalisty na VŠE velice příznivý. V listopadu 2009 vyhrálo družstvo složené ze studentů VŠE mezinárodní turnaj EUROMASTERS, o několik měsíců později vybojovali naši studenti titul Akademického mistra České republiky ve volejbale pro rok 2010 a vše uzavřelo družstvo mužů vítězstvím a družstvo žen „A“ druhým místem v Pražské vysokoškolské volejbalové lize pro rok 2009/2010.

Pražská vysokoškolská volejbalová liga je, jak název napovídá, každoročně pořádaná soutěž, které se účastní volejbalová družstva pražských vysokých škol. Minulého ročníku se mimo studentů – mužů naší školy zúčastnili další čtyři družstva složená ze studentů Filozofické fakulty UK, Fakulty stavební, Fakulty elektrotechnické ČVUT a studentů Vysoké školy chemicko-technologické. Systém soutěže je rozdělen na dvě části, kdy každý tým hraje s každým. V zimním semestru utkání podle rozpisu hraná v domácím prostředí, se v letním semestru hrají v hale soupeře a opačně. Domácím prostředím našeho družstva je sportovní hala Na Třebešíně. I přes silnou konkurenci naši volejbalisté nezaváhali a především díky silné jarní části soutěže v Pražské vysokoškolské volejbalové lize pro rok 2009/2010 s přehledem zvítězili. Na úspěšné reprezentaci naší školy uplynulého ročníku se podíleli především: Vlasta Jirouš (NF), Kuba Jordanidis (FIS), Martin Koldinský (FMV), Lukáš Kotrba (FPH), Honza Novotný (FFU), Mirek Pešek (FMV), Lukáš Procházka (FFU), Česťa Rybka (FPH), Petr Šteidl (FIS), Bohouš Urban (FPH), Standa Vachoušek (FPH), Petr Vaněk (FIS PS) a Honza Vítek (HF). Držme společně palce našim volejbalistům i v tomto akademickém roce, kdy budou vítězství obhajovat.

Za družstvo mužů VŠE J. Vítek, M. Pešek

V akademickém roce 2009/2010 volejbalistky družstva žen VŠE „A“ nezahálely a dosáhly hned několika úspěchů.

Již druhým rokem se účastnily Pražské vysokoškolské ligy, kde vyrovnanými výkony obsadily krásné 2. místo. V domácích zápasech na půdě sportovní haly Na Třebešíně se jim statisticky dařilo o něco lépe i díky podpoře všech hráček širokého kádru družstva VŠE „A“. Soupeřkami jim byly například týmy Filosofické fakulty UK, Stavební fakulty ČVUT nebo silný tým budoucích lékařek ze 3. lékařské fakulty UK.

Dobrý výkon s trochou chybějícího štěstí podal výběr pod vedením pana Libry také v kvalifikaci na České akademické hry. V kvalifikaci na finálovou část sehrály zápasy ve skupině proti týmům ČZU Praha a UK v Praze. Po bezchybném výkonu proti ČZU a vítězství 2:0 však přišlo zaváhání v zápase proti týmu z Univerzity Karlovy, kdy našim děvčatům chyběla trocha sportovního štěstí. Oba sety prohrály ve vypjaté koncovce a bohužel nepostoupily do hlavní soutěže Akademických her.

Věříme, že v letošním akademickém roce se sportovní štěstí přikloní i na stranu našeho týmu a podaří se nám postoupit do hlavní soutěže Akademických her a navázat i na úspěch ve vysokoškolské lize.

Za družstvo žen VŠE „A“ Jana Lysáková

Volejbal na VŠE v akademickém roce 2009/2010 dosáhl významných sportovních výsledků