Účast volejbalových týmů VŠE na kvalifikaci pro ČAH 2015

9. června
2015

V letošním akademickém roce účast reprezentačních volejbalových týmů VŠE na pražském kvalifikačním turnaji pro účast na Českých akademických hrách 2015 byla završena postupem týmu děvčat. Tým mužů s těsnými výsledky v zápasech skončil před branami účasti na ČAH. Studentům za reprezentaci je nutno poděkovat, děvčatům blahopřát k postupu a popřát hodně sportovního štěstí v září na ČAH 2015 v Olomouci.

Výsledky pražské volejbalové kvalifikace (PDF)

Reprezentační úspěchy týmů jsou vyjádřeny v komentářích samotných hráčů týmů:

Za dívky Silvia Poszmiková (FMV)

Tradičně v květnu se konala kvalifikace pro České akademické hry 2015 v šestkovém volejbalu, kde VŠE ani tento rok nechyběla. Ženský reprezentační tým byl v tomto roce opět posílen mladými nadějemi a věkový průměr jsem značně zvyšovala pouze já :-). Tento rok je mým posledním reprezentačním a tak jsem neváhala ani chvíli a pozvánku do reprezentace VŠE přijala.

Kvalifikace se konala ve středu 20. května 2015 na akademické půdě UK v hale v Hostivaři, kterou sportovci kvůli tvrdému povrchu příliš neoblibují. Účastnilo se celkem 5 ženských týmu. První utkání jsme odehrály proti favoritkám turnaje. Statečně jsme bojovaly, ale bohužel sehranost soupeřek z UK se projevila jako veliká výhoda a podlehly jsme 0:2. Druhý zápas byl oproti prvnímu nesrovnatelný a pro výhru jsme si nemusely daleko. Reprezentantky VŠCHT byly proti nám podstatně méně zkušené a podlehly nám lehce 2:0. Třetím zápasem v pořadí bylo klání mezi VŠE a ČVUT. Tento zápas byl již mnohem kvalitnější, konečně jsme se na hřišti „našly“ a soupeřkám jsme nedaly šanci příliš vzdorovat. Výhra 2:0 sice nebyla úplně zadarmo, ale byla naše. V tomto momentě přišlo v týmu VŠE kalkulování a sčítání bodů z dosud odehraných zápasů. V případě výhry i posledního zápasu jsme teoreticky mohly bojovat o první místo a postup. Proti týmu ČZU jsme nastupovaly s velikou motivací, což se projevilo i v našem vzájemném povzbuzování po každém odehraném míči. ČZU měl v kádru zkušené a kvalitní hráčky, ale nám z neznámého důvodu jim chyběla nahrávačka. Tohoto postu se ujala jedna z jejich blokařek, co nám nahrávalo do karet. V zápasu nespadl na zem ani jeden míč zadarmo, oba týmy bojovaly do posledního hvizdu. Nakonec vyšla VŠE z tohoto utkání vítězně a při výsledkové tabuli šlo do tuhého. Tři týmy měly po třech výhrách a jedné prohře. Předčasné odstoupení týmu VŠCHT přidalo body UK zadarmo a VŠE pomalu ztrácela naděje. Po sčítání bodů se ukázalo, že UK se i tento rok probojovala na Akademické mistrovství a VŠE jen těsně zůstala před bránami ČAH 2015.

Po téměř 2 týdnech ale přišla až zcela neočekávaná, ale radostná zpráva. Ženský reprezentační tým VŠE nakonec přeci jen postoupil a to jako nejlepší tým umístěný na druhém místě v regionálních přeborech. Tato zpráva mě nepopsatelně potěšila a konečně si mohu splnit dlouholetý cíl a účastnit se Českých akademických her 2015, které tento rok hostí Palackého univerzita v Olomouci a to v termínu od 7. do 11. září 2015. Tímto bych ráda poděkovala panu Miroslavu Librovi a panu Jaroslavu Boštičkovi, že mi umožnili reprezentovat naši „Alma mater“ a dopřáli mi mnoho hezkých vzpomínek na studentské časy.

Soupiska:
Barbora Výšková – blok / kapitán
Kateřina Kleslová – smeč
Kateřina Gavlasová – náhra
Barbora Adamčíková – smeč
Martina Hnízdová – blok
Silvia Poszmiková – smeč
Zuzana Dušilová – univerzál
Šárka Dostálová – libero

Za muže Jan Vojta (FPH)

Ve středu 20. 5. 2015 se konala kvalifikace na České akademické hry ve volejbale. Chlapci reprezentující Vysokou školu ekonomickou se již tradičně zúčastnily a bojovali o příčky nejvyšší.

Před turnajem to vypadlo, že budeme mít nabouchanou sestavu samými prvoligovými hráči + dvěma kousky z extraligy. Bohužel jsme však na turnaj dorazili v oslabené nicméně potenciální a odhodlané sestavě 8 volejbalistů.

Los k nám byl celkem přívětivý, a to zaprvé v tom, že jsme nemuseli vstávat na první zápas a v klidu týmově posnídali. A za druhé, že jsme dostali papírově nejslabšího soupeře na začátek. Vzhledem k tomu, že už je pár týdnu po sezóně, chvíli to trvalo, než jsme naše těla dostali do provozní teploty. V prvním matchi jsme tedy porazili ČVUT v poměru 2:0 a ihned nás čekal nejtěžší zápas proti UK. Nejen, že to bylo utkání o postup, ale také to bylo okořené rivalitou jednotlivých hráčů co se znají z ligy. Tedy o zajímavé výměny, bomby na zem, vyčapané balóny a bloky nebyla nouze. První set jsme předvedli neuvěřitelnou koncovku, kdy jsme z 18:23 otočili na 26:24. Byli jsme tedy na koni a stačilo dobře vstoupit do dalšího setu. To se nám bohužel nepodařilo a druhý set jsme prohráli. Následoval tedy nervy drásající tiebrake, kde byl zřejmě zlomovým momentem lehký balon po esu, který nám spadl do hřiště. Poté jsme nakupili pár chyb a o vítězi bylo rozhodnuto. Následovala chvíle zklamání a kalkulace za jakých podmínek bychom ještě mohli postoupit. Bohužel kluci z UK nenechali nic náhodě a poslední zápas též vyhráli. A tak se v našem posledním zápase hledala těžko motivace (po dvouzápasové pauze) k nějakým výkonům. Poslední zápas jsme podlehli ČZU 0:2.

Děkuji všem reprezentantům za účast a panu trenéru Boštičkovi za podporu. Příští rok to bude snad lepší.

Sestava:
Náhra – Šimon „Šíma“ Böhm, Martin “Maťo“ Haver
Smeč – Antonín “Tony” Ticháček, Jiří Vaněk
Blok – Josef “Chosé” Kotyza, Martin “Tury” Turský
Univerzál – Daniel “Smithers” Kohlmann,
Libero – Jan “Hans” Vojta

Sportu zdar!

A hezké volejbalové léto.

Účast volejbalových týmů VŠE na kvalifikaci pro ČAH 2015