Reprezentační týmy fakult školy v 6. ročníku Volejbalové ligy VŠE

14. června
2018

Sportovní hala Na Třebešíně se stala i v letošním akademickém roce svědkem soubojů fakultních volejbalových týmů děvčat i mužů ve Volejbalové lize VŠE. Studenti, v dresech barvy svých fakult, se snažili bojovnými výkony o co nejlepší výsledky a přispět tak k úspěšné reprezentaci své fakulty. V letošním ročníku obhájili vítězství týmy studentek i studentů fakulty financí a účetnictví.

Úspěšnou sportovní reprezentaci ocenil děkan fakulty doc. Ing. L. Mejzlík, Ph.D., kdy studenty pozval na společenské setkání s předáním upomínkových plaket.

Vítězství týmů v jednotlivých zápasech dokumentující průběh soutěže naleznete v reportážích z utkání. Více o Volejbalové lize VŠE a ukončeném 6. ročníku naleznete zde.

Týmům fakult je nutno poděkovat za aktivní účast ve VL VŠE a přejeme, aby pro následující ročník se podařilo na některých fakultách doplnit hráčský kádr a mohlo být navázáno na úspěchy předcházejících ročníků.

J. Boštička – CTVS VŠE

O 6. ročníku VL VŠE napsali zástupci vítězných týmů

Za tým děvčat FFÚ – šestinásobných mistryň VL VŠE – Ing. Barbora Výšková

Ohlédnutí za 6. ročníkem volejbalové ligy pojmu trochu nostalgicky, tak jako po svém prvním vyhraném zápase v dresu fakulty financí a účetnictví, tak i teď jako poslední tečku za volejbalem na VŠE na mě padla milá úloha napsat reportáž (čti: kdo neumí střihat, musí psát).

Nevím, jakým zázrakem se to stalo, ale na FFÚ už od počátků volejbalové ligy chodily vždy ty nejlepší volejbalistky z celé školy, které dokázaly vytvořit silný kolektiv. Jsem ráda, že tento trend přetrvává a vypadá to, že zůstane i do budoucna, protože do letošního ročníku fakultní ligy naskočily hned 3 hráčky z prvního ročníku, které jsou velkými volejbalovými nadějemi.

Jak už bývá dobrým zvykem, celý ročník nám dýchala na záda děvčata z fakulty podnikohospodářské. V klíčovém vzájemném souboji jsme ale byli lepším týmem, a tím si zajistily i vítězství v celé soutěži, které však bylo na závěr bohužel poskvrněno skrečí vzájemného utkání od týmu fakulty mezinárodních vztahů. Celý ročník byl ale velmi vyrovnaný s obrovskou bojovností na všech stranách. Škoda jen, že těch diváků chodí tak málo.

Když jsem přišla před 6 lety na svůj první zápas za fakultní ligu, neměla jsem ani ponětí, co mě s volejbalem na VŠE čeká. Bylo to nádherných 6 let, které byly plné volejbalu a přátelství, což je jedna z nejlepších věcí, které mi VŠE přinesla.

Na závěr bych chtěla poděkovat panu děkanu Mejzlíkovi za milá slova podpory a za předání krásných ocenění. A dále panu Boštičkovi za realizaci celé volejbalové ligy a také za trpělivost, že to s námi ještě nevzdal.

Za tým mužů FFÚ – trojnásobných vítězů VL VŠE – Bc. Ondřej Bajusz

Šestý ročník Volejbalové ligy VŠE se uskutečnil tradičně na Třebešíně ve volejbalové hale, která je kolébkou spousty mladých volejbalových talentů, kteří zavítají na tuto prestižní vysokou školu. Studenti této školy reprezentují nejen školu samotnou, ale v rámci jisté bratrské konkurence mají možnost poměřit své síly i v rámci jednotlivých fakult.

Vzhledem k bídným výsledkům fakulty Financí a účetnictví v počátcích této ligy se nedalo předpokládat, že to bude právě ona, která se popere o historický první hattrick v dějinách této fakulty. Opak byl toho pravdou. Vzhledem k vítězstvím v předchozích dvou ročnících byla FFÚ jasným favoritem.

Hned na počátku bylo jasné, že FFÚ čerpá především z dostatečného počtu hráčů, neboť na většině utkání mělo dostatek hráčů, aby sestavilo ne jeden, ale dokonce dva manšafty. I přes tuto jasnou výhodu FFÚ prohrálo hned první zápas celého ročníku a bylo tak jasné, že třetí výhra v pořadí nebude procházkou růžovou zahradou. V ostatních utkáních však hráči FFÚ prokázali dostatečnou koncentrovanost a zároveň se poučili z minulých ročníků, když se rozhodli neměnit hráče ze základní šestky, ale také téměř eliminovali nepříjemné ztráty třetích setů, o které v minulé sezóně nebyla nouze.

Do druhé půle sezóny vstupovala fakulta Financí a účetnictví na děleném prvním místě společně s Fakultou mezinárodních vztahů, jejichž vzájemný duel se tedy očekával jako předzvěst velkého finále. Byl totiž naplánovaný až jako poslední utkání daného semestru. Ovšem vzhledem k vývoji bylo v daném utkání již jasné, kdo opanuje celou sezónu. I přes exibiční pojetí se podařilo i vzájemný zápas vyhrát, a tak mohla celá fakulta FFÚ právoplatně s náskokem rekordních 8 bodů slavit titul potřetí v řadě.

Tímto děkuji za sebe, celý náš tým, i ostatní týmy, které se této soutěže zúčastnili panu PaedDr. Boštičkovi, kterému vděčíme za pořádání celé této soutěže a samozřejmě i divákům, kterých v této sezónně bylo minimálně dvojnásob než v sezónně minulé. Díky tomu je vidět, že volejbal je na této škole stále populárnější a doufáme, že tomu tak bude i nadále.

Reprezentační týmy fakult školy