XXI. ročník turnaje smíšených družstev KPMG Fit Cup – Meteor

22. června
2014

V závěru zkouškového období letního semestru ak. roku 2013/2014 byl 22. 6. 2014 uspořádán 21. ročník turnaje smíšených družstev – KPMG Fit Cup. Studenti se přihlašovali s ohledem na individuální volejbalovou výkonnost do turnaje s nižší nebo s vyšší výkonnostní úrovní. Turnaj je pořádán za sponzorské podpory společnosti KPMG Česká republika, s.r.o.

V obou výkonnostních kategoriích jsou tvořeny týmy smíšené. V letošním roce se turnaje zúčastnilo 7 týmů vyšší výkonnosti a 6 týmů nižší výkonnosti. Turnaje se zúčastnil nižší počet týmů i s ohledem na náročnější průběh zkouškového období oproti letům minulým. Je nutno vyzdvihnout účast několika jedinců kteří se zúčastnili i přes termíny konání bakalářské státní zkoušky či obhajoby bakalářské práce v průběhu několika následných dnů. Jejich účast vypovídá o týmovém duchu vybudovaných volejbalových kolektivů v průběhu studia. Herní systém turnaje umožnil všem týmům dostatečné využití časového prostoru pronajatého areálu. Ze strany studentů se turnaj setkal s pozitivním hodnocením, kdy zúročí celoroční přípravu ve výukových hodinách.

Studentům děkujeme, kdy si pro účast na turnaji našli prostor ve svých studijních povinnostech a přejeme hodně vítězných setů při dalších volejbalových aktivitách.

Děkujeme i společnosti KPMG Česká republika, s.r.o za podporu při organizaci volejbalového turnaje.

J. Boštička, CTVS VŠE

Výsledky – nižší výkonnost
Výsledky – vyšší výkonnost

Zhodnocení turnaje z pohledu vítězů kategorie nižší výkonnosti:

Závěrečné tečky letního semestru se na Meteorských kurtech zhostil tradiční volejbalový turnaj KPMG Fit Cup. Předposlední červnovou neděli se na hřištích rozehrálo celkem 14 týmů. Turnaj byl zahájen, pod organizací pana Boštičky, osmou hodinou ranní. Přihlašování jednotlivých sportovních týmů se výkonnostně rozdělilo do dvou různě výkonnostních kategorií. Na rozdíl od vyšší kategorie, která vyžadovala třetinu týmu zastoupit dívkami, nižší umožnila obsadit tým až třem slečnám. Vzhledem ke špičkové reputaci hráčů vyšší výkonosti byl vstup našeho týmu Eager Cadets do nižší kategorie jasný. Systém hry „každý s každým“ dovolil týmům poznat styl hry všech přihlášených v dané výkonnostní kategorii. Přestože konkurence byla veliká, nižší výkonnost ovládl tým Eager Cadets, vytvořený převážně ze studentů pátých ročníků. Umístění na první příčce dovolilo družstvu postoupit příští rok do vyšší kategorie.

Společnost KPMG, pod jejíž záštitou byl turnaj organizován, zafinancovala pronájem osmi Meteorských kurtů, a zároveň nedovolila hráčům trpět žízní ani hladem. Všechny sportovce motivovala sportovními tričky a štědrým pohoštěním ve formě baget a tyčinek. Vítězný tým obou kategorií odměnila společnost věcnými cenami.

Jako členka vítězného týmu rozhodně nemohu turnaji nic vytknout. Věřím, že všichni si přijeli zahrát pěkný volejbal a užít si společnost se stejnou vášní pro sport, což se sportovcům splnilo a motivovalo je tak přihlásit se i na další ročník tradičního posemestrového turnaje.

Barbora Čajková – FMV, ve spolupráci s týmem Eager Cadets

Zhodnocení turnaje z pohledu vítězů kategorie vyšší výkonnosti:

Již tradiční turnaj KPMG Fit Cup obstaral zakončení volejbalového semestr. Turnaj se konal na kurtech Meteoru předposlední červnovou neděli od 8 hodin. Do vyšší výkonnosti bylo přihlášeno 8 týmu, bohužel jeden na poslední chvíli odřekl a tak se systém turnaje musel přizpůsobit a hrálo se „každý s každým“. Tento systém byl pro hráče a hráčky vyšší výkonnosti velice náročný jelikož zahrnoval 6 zápasů téměř bez přestávky. Mezi favority patřil určitě legendární tým Rychlý Pípy, taktéž vítěz minulého ročníku tým Chleba!, a velké ambice měly taktéž týmy KPMG a VESMÍR. Los byl k těmto týmům nemilosrdný a hned od rána je postavil proti sobě. Od úvodního balónu byl tedy vidět krásný volejbal plný energie, krásných smečí a nahecovaných výměn, především na kurtu č.1., kde svedly bitvu týmy Rychlý Pípy a VESMÍR.  Rychlé Pípy vyhráli bojovným výkonem 2:0 a tak se rázem staly favority turnaje. Jelikož se hrálo systém každý s každým, turnaj se ještě v průběhu zamotal a tak bylo celý den o co hrát. Před posledními zápasy bylo vše otevřené. Po skončení klání na hřišti se šli počítat dokonce míče mezi již zmíněnými favority Rychlý Pípy a VESMÍR. Vítězem se nakonec stal o 42 balónů tým VESMÍR, jehož jediným přemožitelem turnaje byl právě zmíněný druhý tým Rychlý Pípy, jemuž je potřeba složit poklonu, protože celý turnaj odehrál v 5 lidech. Gratulujeme tedy vítěznému týmu a pochvala patří také všem hráčům a hráčkám, kteří na antuce zápolili celý den.

Na tomto místě bychom rádi poděkovali společnosti KPMG pod jejíž záštitou se turnaj pořádal. Děkujeme za sponzorský dar – zaplacení kurtů, a též za zásobu pitného režimu a občerstvení. Společnost KPMG věnovala vítězným týmům věcné ceny a tímto jí děkujeme. Taktéž děkujeme panu Boštičkovi (CTVS) za výbornou organizaci, hladký průběh turnaje a krásné objednané počasí.

Na konec bychom rádi pozvali ostatní studenty a příznivce sportu na příští ročník tohoto tradičního turnaje, jehož kvalita stále roste.