VŠE ovládla volejbalový turnaj Euromasters 2015 v Německu

14. listopadu
2015

V pátek 6. a sobotu 7. listopadu se opět po roce konal již 18. ročník turnaje Euromasters pořádaný německou univerzitou WHU – Otto Beisheim School of Management. Na této legendární sportovní akci se každoročně potkává přes 2000 studentů z 25 evropských univerzit a ekonomických škol, které soutěží v několika sportovních disciplínách od fotbalu, přes basketbal, volejbal, až po veslovaní a dokonce cheerleading. Dále pak díky štědrým mezinárodním sponzorům jsou v místě konání turnaje připraveny nejrůznější informační stánky a workshopy nabízející studentům jak spoustu užitečných informací, tak i možnosti jejich uplatnění v podobě stáží apod.

Vysokou školu ekonomickou jel reprezentovat volejbalový tým složený kapitánem Janem Vojtou, který vybral slečny Danielu Kubiszovou, Zuzanu Bugisovou a Terezu Stelzigovou, jakožto klíčové členky týmu, které doplnil Adamem Ptáčkem, Šimonem Pokorným, Mirkem Novákem a Antonínem Ticháčkem. Toto složení začalo od prvních zápasů skupin potvrzovat své kvality a nedovolovalo soupeřům z počátku získat více než 6 bodů v setu. Na hladký postup skupinou jsme poté navázali také ve čtvrtfinále, které jsme taktéž ovládli a mířili si to do semifinále, ve kterém si na nás brousil zuby náš loňský finálový rival, a sice univerzita z Mannheimu. Průběh zápasu byl velmi vyrovnaný, napínavý a skvělou atmosféru dokreslovali úžasní fanoušci okolo kurtu. Ve vypjaté třísetové bitvě jsme však zvítězili a vybojovali si tak finále, kde jsme se střetli s domácí WHU.

Strategie pro finálový zápas byla jasná – vyhrát. Nicméně, jak už to na takovýchto turnajích často bývá, začala se dostavovat únava a drobné chyby, které nás přes velmi vyrovnaný průběh prvního setu stály jeho koncovku. Každopádně vidina prohry v takto neskutečné atmosféře turnaje, kdy náš výkon sledovala už většina arény, nepřipadala v úvahu a my bojovali dál. V opět těsné koncovce druhého setu jsme dokázali zachovat chladnou hlavu a zasloužili si tak pokračování ve třetím rozhodujícím setu. Ten už jsme jednoznačně ovládli, celou dobu si udržovali dostatečný bodový náskok a zaslouženě tak zvítězili. Ihned po odbití posledního míče s námi celá hala propukla v obrovskou oslavu vítězství, nehledě na to, z jaké univerzity kdo pochází, a my si tak užili nezapomenutelný okamžik šampiónů.

Euromasters mají dokonale zvládnutou nejen tu sportovní, ale i společenskou stránku turnaje. Zahajovací ceremoniál je velkou přehlídkou všech univerzitních výprav, kde ačkoliv jsme jako osmičlenná skupina pařili k výpravám nejmenším, zvládli jsme se i tak ukázat v dobrém světle. Skvělé tematické párty pak perfektně doplňují zážitek z celého víkendu, který jsme si nesmírně užili a jsme rádi, že jsme dokázali zároveň úspěšně reprezentovat naši školu a přivést domů cennou trofej.

Za celý tým

Antonín Ticháček