11.6.2018 - 28.8.2018 - Registrace - semestrální kurzy

VŠE ovládla 3. ročník Florbalové bitvy

IMG_086

12.12.2017 - Historický úspěch zaznamenala florbalová reprezentace Vysoké školy ekonomické na třetím ročníku Florbalové bitvy, která se konala v úterý 5.12. ve sportovní hale Pod Juliskou. Turnaje se zúčastnily čtyři největší pražské univerzity, a to Univerzita Karlova (UK), České vysoké učení technické (ČVUT), Česká zemědělská univerzita (ČZU) a Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE). Náš tým pod vedením Petrem Stejskalem nenašel přemožitele a celý turnaj překvapivě vyhrál.

V semifinálovém zápase se naši hoši potkali s Českou zemědělskou univerzitou. Náš tým pod taktovkou Petra Stejskala vlétl do zápasu jako hurikán Irma a již po dvou minutách vedl 3:0, když se dvakrát trefil Michal Kabele a jednou Adam Kuršel. Do konce třetiny se ale hra srovnala, a i stav na světelné tabuli byl pro soupeře příznivější. Po první třetině vedla VŠE 3:2. Druhá třetina nepřinesla moc šancí a žádná další branka tedy nepadla.  Ve třetí třetině se již od začátku hráči ČZU snažili skóre srovnat, ale v polovině třetí třetiny se po přihrávce Radima Kühnela podruhé v zápase prosadil Adam Kuršel, který propálil skrumáž hráčů před bránou. Vzápětí se ale soupeři podařilo odpovědět a snížil vedení našeho týmu na 4:3. Poslední tři minuty byly ale pro tým trenéra Stejskala velice náročný, protože družstvo ČZU odvolalo brankáře a hrálo power-play. Velká obětavost našich hráčů a skvělých zákroků brankáře Strýčka zvrat nedopustila, a když se minutu před koncem Kabele prosadil potřetí v utkání a zkompletoval tím hattrick, zhasl poslední plamínek naděje týmu ČZU. Konečný stav semifinálového utkání byl tedy 5:3, což pro náš tým znamenalo postup do finále a boj o zlatou medaili.

IMG_086     Ve finálovém zápase jsme vyzvali vítěze druhého semifinálového utkání a zároveň obhájce titul České vysoké učení technické, ale s rolí outsidera se naši florbalisté zhostili na výbornou a opět ukázali, jak silný mají začátky zápasu. Po několika sekundách od úvodního buly se po krásné kombinaci Kabele, Kuršela a Šafaříka trefil obránce Radim Kühnel. Do dvou minut se nám stav podařilo navýšit, když se opět po spolupráci naší první pětky trefil krásnou střelou Michal Kabele. Opařený soupeř se ale nevzdal a snažil se prospalý začátek dohnat, ale hru kontrolovali hráči VŠE. Na konci prvního dějství ale přišla drobná nepřesnost při rozehře, kterou soupeř potrestal střeleným gólem. Stav po první třetině byl 2:1. O pauze mezi třetinami trenér Stejskal nařídil hráčům, aby hru zvolnili, odpočinuli si a nechali soupeře hrát, a až začnou přebírat otěže tak ně opět vlétnout. Se slovy: ,,povolit a přitáhnout,“ zakončil svoji řeč.

Začátek druhé třetiny jsme soupeři zamotali hlavu nejen změnou herního projevu ale i změnou skvěle chytajícího brankáře Lukáše Strýčka, kterého nahradil Jan Hlinák, který se své role zhostil též na jedničku. Naši hráči se v úvodu druhého dějství řídili podle instrukcí trenéra a nechali soupeře hrát jejich hru, ale po polovině druhé třetiny na ně opět vlétli a rozpálili palubovku pod hráči ČVUT. Brankář Českého vysokého učení technického musel do konce třetiny třikrát lovit míček ze své branky, když se dvakrát trefil Tomáš Kryml a jednou Michal Kabele. Soupeři se podařilo skórovat jen jednou a stav po druhé třetině byl 5:2. Ve třetí třetině nás soupeř zavřel do naší obranné poloviny, ale neuvěřitelná obětavost našich borců zvrat nepřinesla a vedení jsme si již pohlídali a přidali další branku. Mimořádný úspěch korunoval hráč turnaje Michal Kabele, který překrásnou střelou z voleje dal jednoznačně gól celého turnaje a jak sám konstatoval i gól své kariéry a uzavřel skóre na 7:2.

Třetí místo nakonec po velkém boji obsadilo po samostatných nájezdech reprezentace České zemědělské univerzity. Nejlepším útočníkem našeho týmu byl vyhlášen Michal Kabele, obránce Radim Kühnel a brankářem Lukáš Strýček. Velký úspěch naší florbalové reprezentace je dobrým signálem pro Akademické mistroství republiky, kde máme opět ty nejvyšší ambice, zisk zlaté medaile.

Komentář kapitána týmu Michala Kabele: ,, V první řadě bych chtěl klukům poděkovat, protože ačkoliv jsme se s mnohými viděli poprvé, stroj, který sestavil “Coach Stejski“, nešlo zastavit. V obou zápasech se nám povedlo vstřelit rychlé góly, takže jsme to byli my, kdo udával tempo, teda až na část ve finále, kdy jsem si za stavu 5:2, připadal jako na kolotoči, na který jsem si rozhodně nekoupil lístek. Vzadu nás drželi skvěle chytající gólmani, no, co k tomu dodat, občas se prostě něco povede a člověk ani neví jak. Ale když v šatně, někdo prohlásil, bohužel nevím, kdo to byl, „kluci z těláku porazili extraligu“, nasadil tomu titulek, na který dlouho nezapomenu, jestli vůbec někdy“.

Sestava týmu VŠE: Michal Kabele, Adam Kuršel, Jiří Šafařovský, Radim Kühnel, Vojtěch Semerád, Filip Svatoš, Tomáš Kryml, Jakub Brejcha, Daniel Škvor, Jan Resl, Nguyen Petr, Jan Hlinák, Lukáš Strýček,

Autor: Adam Kuršel