Týden plný zážitků, to je volejbalový kurz Svojšín

19. září
2014

Letní sportovní kurzy pořádané CTVS VŠE nabízí studentům a od letošního roku nově i absolventům, nejen širokou nabídku sportovního vyžití, ale hlavně spoustu zábavy, skvělých lidí a nezapomenutelných zážitků. Jedním z kurzů je právě LSK Svojšín, který je určen především všem volejbalistům a který pomáhá utvářet a stmelovat vynikající volejbalový kolektiv na VŠE.

Chatový tábor Svojšín nacházející se cca 8 km západně od Stříbra v údolí řeky Mže je již řadu let jedním z nejoblíbenějších míst všech volejbalistů na VŠE. Ti zde mají každoročně jedinečnou možnost prožít jeden nezapomenutelný týden a nejinak tomu bylo i letos. Opět se tu sešla vynikající parta, tentokrát celkem 38 lidí, kteří se celý týden poctivě věnovali volejbalovým radovánkám, míčovému víceboji, drakiádě a letos poprvé byl k vidění i masopustní průvod v maskách.

Na kurzu se sešli jak staří známí, tak úplní nováčci, kteří teprve poznávají všechny krásy volejbalu na VŠE. Hned na začátku jsou náhodně nalosovány smíšené páry, které se během týdne utkávají v sedmi disciplínách: volejbalové debly, stolní tenis, kuželky, kuličky, petanque, kop na bránu a hod na koš. Z výčtu je patrné, že se nejedná, krom deblů o žádné fyzicky náročné disciplíny ba naopak jsou to všechno spíše aktivity, u kterých se jednotliví účastníci navzájem poznávají, sbližují, hecují a vytvářejí uvolněnou atmosféru, která provází celý kurz.

Stěžejním programem kurzu je však hraní volejbalu, a tak se každý den celé dopoledne poctivě trénuje, respektive hraje. Nejprve muži a ženy zvlášť, proti sobě a v druhé polovině kurzu se mezi sebou utkávají smíšené týmy. Nutno říct, že úroveň volejbalu není vůbec špatná a v letošním roce se na kurzu objevilo několik prvoligových hráčů, kteří však byli rovnoměrně rozděleni do jednotlivých smíšených týmů, aby si i v uvozovkách „hráči s nižší výkonností“ dobře zahráli. Letošní mixový turnaj vyhrál tým s názvem „Vožralá lajna“ ve složení: Petr Vaněk, Bára Výšková, Ráďa Bejčková, Kuba Maixner, Terka Fialová a Jirka Šabatka.

Avšak letní sportovní kurz to není jen sport, ale také párty. Místní restaurační zařízení otevírá speciálně pro nás a nabízí krom široké nabídky nápojů za lidové ceny i další zábavu v podobě šipek, fotbálku, jukeboxu a hlavně „taneční parket“, na kterém se často dějí opravdu neuvěřitelné věci, jak můžete vidět na videu. Navíc ve středisku s názvem Kákoš, kde se odehrává celý kurz a je zde zajištěna plná penze, naleznete také klubovnu/jídelnu pro společné večery, posezení u ohně (letos nechyběla ani kytara) a také místními účastníky kurzu vybudované provizorní „lázně“, které již mají svoji dlouholetou tradici, stejně jako kurz samotný.

Chcete vědět víc? Tak za rok pojeďte s námi nebo si vyberte jiný z nabídky letních ale i zimních sportovních kurzů, určitě to stojí za to. Získáte tím nejen zápočet, ale hlavně spoustu skvělých zážitků a zkušeností, které na Vás ve škole rozhodně nečekají.

Martin Bárta, FIS – účastník kurzu

Týden plný zážitků, to je volejbalový kurz Svojšín