11.6.2018 - 28.8.2018 - Registrace - semestrální kurzy

Hledat
Pokročilé hledání
Zdravotní tělesná výchova

Garant předmětu: odb. as. Mgr. I. Veberová
Cvičící:  Mgr. I. Veberová, Mgr. M. Husáková
Kód předmětu: TVSZTV

Náplň předmětu:
Předmět zdravotní tělesné výchovy je určen studentům s nižším stupněm tělesného oslabení. Do kurzů ZTV se mohou zapsat studenti, kteří mají od lékaře doporučené např. cvičení ke kompenzaci různých posturálních vad – skoliózy, zvětšené hrudní kyfózy, zvětšené bederní lordózy apod., dále studenti, kteří jsou po úrazech, těžších chorobách, nebo trpí některými chronickými onemocněními. Do těchto kurzů se mohou zapsat i studenti s občasnými či trvalými bolestmi zad.
V kurzech ZTV jsou prováděna společná i individuální kompenzační cvičení na podložce, na velkých míčích, s overbaly, flexabandy aj.

Centrum tělesné výchovy nabízí pro zrakově, sluchově a tělesně handicapované studenty možnost individuálně řízeného tělesného a sportovního vyžití.

Studenti se zdravotním handicapem se mohou zúčastňovat kurzů tělesné výchovy po celou dobu studia na základě doporučení lékaře.

Místo konání: Vysoká škola ekonomická - nám. W. Churchilla č. 4, Praha 3 – Žižkov, mapa

Informace o přihlašování na semestrální předmět se zohledněním návaznosti Předmětů CTVS naleznete na http://ctvs.vse.cz/studium/prihlasovani/

Rozvrh předmětu - Zdravotní tělesná výchova