Studentky volejbalistky v soutěži Pražské vysokoškolské volejbalové ligy

26. března
2014

Zahajovacím utkáním letního semestru Pražské vysokoškolské volejbalové ligy bylo vzájemné utkání obou týmů studentek naší školy. Tým děvčat VŠE B hostil v hale Na Třebešíně děvčata týmu VŠE A.

Jak hodnotily vzájemné utkání děvčata obou týmu se dovíte dále a můžete zhlédnout i fotogalerii.

Za tým VŠE B – Bc. Petra Pištěková FFÚ

Pražská vysokoškolská volejbalová liga přinesla atraktivní zápas na půdě VŠE.

Začátek nového semestru značí nejen návrat do školních lavic, ale také pokračování sezóny Pražské vysokoškolské ligy 2013/2014. Jarní část odvet byla zahájena středečním večerem dne 19. 3. 2014 na palubovce třebešínské haly. V úvodním zápase byla přichystána znovu netradiční podívaná, netradiční především protože Vysoká škola ekonomická v Praze má pro velkou hráčskou základnu v lize dvojí zastoupení a změřit své síly tak protentokrát dorazily pouze hráčky VŠE, které však již delší dobu tvoří dva konkurující si týmy. Tento fakt vždy dodával zápasu náboj a jedinečnost. Jinak tomu nebylo ani nyní – každý chtěl vyhrát, každý chtěl ukázat, co umí jeho tým a s příchodem na hřiště muselo jít kamarádství obou celků prozatím stranou. Po pozice domácích bylo postaveno VŠE B pod vedením PaedDr. Jaroslava Boštičky.

Divácky atraktivním v tomto duelu mohlo být také představení exkluzivních nových dresů pro VŠE B – bíločervená kombinace tílek s netradičním módním výstřelkem – sukýnkou. Jak se Vám tato kombinace líbí, můžete ohodnotit nahlédnutím do fotogalerie. J Hráčky si ještě tak úplně na netradičnost nezvykly, ale doufají, že jim přinese do sezóny štěstí!

Průběh zápasu se po úvodních míčích zdál velice vyrovnaným, avšak hráčky VŠE B postupně doplatily na nedůraznost na přihrávce a první set ztratily v poměru 13:25. Druhý set se především znovu nepodařilo domácím odvracet dobré podání soupeřek a ustát jejich všeobecný tlak, kterému podlehly 16:25. Do třetího setu vstoupily hráčky Béčka s větším odhodláním a jejich nebojácnost přinesla své ovoce a dovedla je až k jeho výhře 25:16. Závěrečná sada pokračovala vyrovnanou hrou, při které ale družstvo VŠE B nechtělo nechat nic náhodě a tak zlepšilo všechny herní činnosti, čímž stále více vyvíjelo nátlak na soupeřky, které nakonec i nyní podlehly se stavem 25:19.

Jako velmi pozitivní věc lze shledat vyrovnanost zápasu 2:2 s těsným konečným bodovým ziskem 85:79 ve prospěch VŠE A. Gratulujeme vítězkám a doufáme, že i v ostatních zápasech v rámci Pražské vysokoškolské volejbalové ligy proti ostatním univerzitám na hřišti zabojujeme a užijeme si hru naplno.

Za tým VŠE A – Kateřina Kleslová FPH

Ve středu 19. března 2014 se konal první zápas Meziuniverzitní ligy pražských vysokých škol. Tentokrát se na palubovku proti sobě postavily dva týmy VŠE (tým VŠE A proti VŠE B). Hrálo se v hale na Třebešíně a atmosféra byla už od začátku napjatá.

Za tým VŠE „A“ přišlo pouze osm hráček včetně libera, avšak za tým VŠE „B“ jich bylo celých 14. Už od začátku zápasu tým „B“ vypadal v nových krásných dresech s dívčími sukýnkami profesionálně. Zápas byl však velice vyrovnaný. Vždy na začátku každého setu se zdálo, že se bude hra tahat a zápas se nikdy nedohraje. Nicméně přibližně v půlce setu se jeden tým „utrhl“ a jasným náskokem set vyhrál. Při hře na 4 hrané sety se týmy snažily utržit z rozehraného balonu bod, protože každý bod se počítá a tedy každý byl důležitý.

V prvních dvou setech se podařilo zvítězit týmu VŠE „A“ a to za skóre 25:13 a 25:16. Měl několik šňůr na podání a i na síti byl lepší. V poli díky liberu vybíral i předem ztracené balony a zdálo se, že ho nic nemůže porazit. Ale psychika a unavenost vzaly za své. Hráčky se přestaly soustředit, a proto se v dalších dvou setech skóre úplně obrátilo. Tým VŠE „B“ rozpoznal taktiku „Áčka“, přestal kazit smeče a začal vítězit. Jejich podání se takřka nedalo přijmout a boje na síti byly vyhrocené. Tým „B“ v dalších dvou setech zvítězil nad týmem „A“ 25:16 a 25:19. Po sečtení bodů na konci zápasu tým VŠE „A“ zvítězil o pouhých 6 bodů!!! Naštěstí se téměř všechny hráčky mezi sebou znají a atmosféra na hřišti ke konci zápasu, a to i díky přihlížejícím divákům, byla velice sportovní a přátelská.