Rektorský sportovní den VŠE 2018 – Beachvolejbalový turnaj

2018

Jednou ze sportovních aktivit Rektorského sportovního dne VŠE 2018 byl 7. ročník beachvolejbalového turnaje smíšených týmů. Turnaj byl uspořádán ve sportovním areálu Beachklub Ládví. Turnaje kategorie smíšené čtyřky se v letošním ročníku zúčastnilo 12 týmů a kategorie mixů se zúčastnilo 14 týmů. Vyhlášení výsledků s oceněním prvních třech umístěných týmů obou kategorií se uskutečnilo v rámci slavnostního ceremoniálu vyhlašování výsledků všech soutěží Rektorského sportovního dne VŠE za přítomnosti rektorky VŠE Prof. Ing. H. Machkové, CSc.

O turnaji napsali vítězové kategorie smíšené čtyřky

Ani v letošním roce nemohl na Rektorském sportovním dni chybět oblíbený turnaj v beachvolejbale, do kterého se náš tým s nadšením ihned přihlásil.

Na tento již 7. ročník beachvolejbalového turnaje jsme nastoupili velice odhodlaní. Minulý rok jsme skončili na druhém místě, a proto jsme si chtěli letos sáhnout na zlato. A především díky dalšímu roku trénování a posily v podobě nováčka z prváku, jsme šli do turnaje s velkým sebevědomím.

Týmy se nejdříve rozdělily do tří skupin po čtyřech družstvech. V této fázi si všechny týmy ve skupině zahrály každý s každým na jeden vítězný set do 21 bodů. V některých utkáních byla často, vzhledem ke krátkému setu, znát nervozita a hrálo se spíše na jistotu. Po odehraných skupinách se turnaj díky krásnému počasí přesunul na venkovní kurty. Zde už proti sobě nastoupily týmy v nově vzniklých skupinách podle dosaženého umístění v základní skupině. Tři družstva, která zvítězila v základní skupině, postoupila do samotného finále, ve kterém se hrálo na dva vítězné sety do 21 bodů. V úvodním finálovém utkání prosti sobě nastoupili Pišišvoři a tým 3v1. První set vyhrál s náskokem 6ti bodů tým 3v1, nicméně v druhém setu sesbírali Pišišvoři všechny síly a bojovali o každý bod. Po dramatickém druhém setu tým 3v1 nakonec potvrdil skvělou letošní formu a vyhrál v poměru 27:25. V dalším zápase proti týmu 3v1 nastoupil tým Na pokraji vyřazení. Bez větších bodových rozdílů nakonec ani zde tým 3v1 nezaváhal a zvítězil. Následný boj o druhé místo s pohodlným náskokem vyhrál tým Na pokraji vyřazení a třetí se tak umístili Pišišvoři.
Děkujeme organizátorovi turnaje panu Boštičkovi a všem ostatním, kteří se na organizaci celého Rektorského sportovního dne podíleli.
Za tým 3v1

Radim Stehno – FFÚ

O turnaji napsali: vítězové kategorie mixy

Dne 18. 4. 2018 se opět po roce sešli příznivci beach volejbalu z řad studentů VŠE, aby v areálu Beachklubu Ládví svedli souboj o vítězství v turnaji v rámci rektorského sportovního dne. Těsně před turnajem došlo k odhlášení dvou týmů, a tak se nakonec zúčastnilo 14 dvojic. Systém turnaje byl jako každý rok velmi zajímavý. Po odehrání základních skupin v nafukovací hale se zápasy přesunuly ven, kde následovaly zápasy v pavouku. Za ideálních podmínek pro beach (25 stupňů, bezvětří, BIO 1) byly k vidění tuhé boje o každý míč a plno dlouhých a oku lahodících výměn. Mezi čtyři nejlepší dvojice turnaje se nakonec probojovali Gavly s Kubou, Šárka s Michalem, Ivka s Kubou a Barča s Kubou. (Ano jak sami vidíte máme na škole hodně talentovaných Kubů…). První semifinále ovládli Ivka s Kubou, kteří těsně porazili Gavly s Kubajzem. Druhé semifinále bylo ještě napínavější, kdy měli Šárka s Michale doslova na lopatě Barču s Kubou. Za stavu 1:1 na sety a 13:10 už málo kdo věřil, že si Barča s Kubou zopakují loňskou účast ve finále. Pak však přišla na podání Barča a svým skvěle takticky zvoleným podáním (2krát za sebou na Michala) celý zápas dopodávala. Šárku s Michalem tato semifinálová prohra mrzela, ale i přesto se dokázali vyhecovat a zápas o třetí místo vyhráli. Finálový zápas byl ozdobou celého turnaje. I po náročném dni v sobě obě dvojice dokázali najít poslední zbytky sil a rvali se o každý míč. První set poznamenala srážka Ivky s Kubou, po které následovala krátká pauza na ošetření poraněného kolena. Barča s Kubou nakonec dokázali celý zápas dovést do vítězného konce a dočkali se tak na druhý pokus vytouženého vítězství v tomto každoročním turnaji.

Za všechny zúčastněné hráče bych ještě rád poděkoval panu Boštičkovi, který opět celý turnaj zorganizoval na jedničku s hvězdičkou a po celou dobu se staral o jeho hladký průběh.

Jakub Jarošík – FMV

Rektorský sportovní den VŠE 2018 – Beachvolejbalový turnaj