11.6.2018 - 28.8.2018 - Registrace - semestrální kurzy

Hledat
Pokročilé hledání
Zpravodaj CTVS

ČAH logo22. 6. 2018 - Beachvolejbalová klání na Českých akademických hrách 2018 se konala na Sokolském koupališti v Brně. V pondělí 18.6. odstartovaly turnaje žen i mužů ve kterých měla VŠE vždy dvojité zastoupení. Naše krásné dívky musely absolvovat herního pavouka pro 24 týmů, kdežto chlapců přijelo méně, a tak postačil pouze pavouk šestnáctkový.

Celý text >>

18. 6. 2018 - Ve startovních listinách atletických akademiček byste hledali atlety VŠE hodně obtížně. Do Brna přijeli reprezentovat pouze sprinteři Adam Grabmüller a Vojtěch Svoboda a kladivář Adam Kolář. Na stranu druhou se nikdo z Brna nevracel s prázdnou, kdy všichni tři dokázali vybojovat cenné kovy. 

Celý text >>

Paříž14. 6. 2018 - Sportovní hala Na Třebešíně se stala i v letošním akademickém roce svědkem soubojů fakultních volejbalových týmů děvčat i mužů ve Volejbalové lize VŠE. Studenti, v dresech barvy svých fakult, se snažili bojovnými výkony o co nejlepší výsledky a přispět tak k úspěšné reprezentaci své fakulty. V letošním ročníku obhájili vítězství týmy studentek i studentů fakulty financí a účetnictví. Úspěšnou sportovní reprezentaci ocenil děkan fakulty doc. Ing. L. Mejzlík, Ph.D., kdy studenty pozval na společenské setkání s předáním upomínkových plaket.

Celý text >>

1.6.2018 - I přesto, že letošní Akademické mistrovství ČR jednotlivců se uskuteční v Brně, zhostilo se Squashcentrum Strahov pořádání již 3. Akademického mistrovství ČR soutěže družstev ve Squashi. VŠE se potřetí v řadě zapojila do této soutěže a opět poměrně úspěšně. Po stříbrném úspěchu z roku 2016 a krásném 4. místě z roku 2017, poskládala VŠE hned 3 poměrně vyrovnané týmy, které měly jasné ambice navázat na předešlá umístění.

Celý text >>

30.4.2018 - Poslední dubnový víkend se futsalový tým Vysoké školy ekonomické zúčastnil mezinárodního turnaje v Miláně EUROMILANO 2018. Téhož turnaje se tým zúčastnil i v loňském roce, kde se při své premiéře na mezinárodním turnaji umístil na bronzovém místě. Letos se mu bohužel takového úspěchu dosáhnout nepodařilo, kdy skončil na konečném 9. místě z 18 účastníků.

Celý text >>

27.4.2018 - Ve čtvrtek 26. dubna se ve Sportovní hale Pod Juliskou konala kvalifikace na Akademické hry 2018 ve futsale. Pražské kvalifikace se zúčastnily 4 vysoké školy: VŠE, VŠCHT, ČZU A ČVUT. Pražská kvalifikace patří k velmi kvalitním turnajům, kdy ve všech týmech nalezneme hráče působící v 1. či 2. futsalová lize.

Celý text >>

26. 4. 2018 - Ve středu 25. 4. 2018 proběhly řádné volby do Akademického senátu VŠE na období 2018-2021, se začátkem funkčního období 13. 6. 2018 a koncem funkčního období 12. 6. 2021. Jeden senátor je volen celoškolskými útvary, které mají akademické pracovníky. V případě VŠE se jedná o Centrum tělesné výchovy a sportu. Na základě řádných voleb ve volebním obvodu pro akademické pracovníky mimo fakulty vzniká členství v Akademickém senátu Vysoké školy ekonomické v Praze Mgr. Gabriele Čermákové z Centra tělesné výchovy a sportu VŠE. Protokol o výsledku voleb

Celý text >>

Ve dnech 25.-26.4.2018 se v Ostravě již tradičně uskutečnilo Akademické mistrovství v požárních sportech. Závodilo se v několika kategoriích. 1. den byly na programu výstupy na věže, pak proběhl rychlý nástup následovaný během na 100m překážek a štafeta 4x100m. Druhý den celou akci zakončila královská disciplína, neboli požární útok. VŠE se bohužel nepodařilo dát dohromady dostatek účastníků, aby obsadila všechny kategorie, takže ji nakonec reprezentoval pouze jeden závodník. Nutno podotknout, že tento ročník měl být ze strany VŠE pod heslem „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“ 

Celý text >>

Rektorský sportovní den VŠE 2018 – Beachvolejbalový turnaj18. 04. 2018 - Jednou ze sportovních aktivit Rektorského sportovního dne VŠE 2018 byl 7. ročník beachvolejbalového turnaje smíšených týmů. Turnaj byl uspořádán ve sportovním areálu Beachklub Ládví. Turnaje kategorie smíšené čtyřky se v letošním ročníku zúčastnilo 12 týmů a kategorie mixů se zúčastnilo 14 týmů. Vyhlášení výsledků s oceněním prvních třech umístěných týmů obou kategorií se uskutečnilo v rámci slavnostního ceremoniálu vyhlašování výsledků všech soutěží Rektorského sportovního dne VŠE za přítomnosti rektorky VŠE Prof. Ing. H. Machkové, CSc.

Celý text >>

Volejbalový maratón – 24 hodin volejbalu6. 04. 2018 - Letos opět ve dvou dnech 6.-7.4. proběhl již 23. ročník tradičního volejbalového maratónu, kdy od pátka do soboty proti sobě tradičně bojovaly týmy Hvězdiček a Sluníček. Tým byl složen z úzké elity volejbalistů Vysoké školy ekonomické, kteří tvoří zdravé jádro volejbalu na VŠE již nějaký ten pátek, a tak o kvalitní průběh turnaje bylo postaráno.

Celý text >>

kpmg3. 12. 2017 - Možností pro studentské volejbalové kolektivy byla v konci semestru účast na turnaji KPMG Fit Cup. V sobotu 25.11.2017 byl pořádán ve sportovní hale VŠE na Třebešíně turnaj smíšených týmů v kategorii nižší i vyšší výkonnosti a tím završena sezona volejbalových aktivit zimního semestru.

Celý text >>

28. 11. 2017 - Tohtoročný November sa nesie v športovom duchu, a tak po vydarenom turnaji Euromasters v nemeckom meste Koblenz, je mi potešením priblížiť pôsobenie našej volejbalovej reprezentácie na ďalšom kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji, ktorý priniesol mnoho nezabudnuteľných zážitkov.

Celý text >>

Letos si organizátoři z Runczech připravili velkou novinku, a to oddělený závod určený speciálně pro týmy pod názvem O2 Pražská štafeta. Ten se uskutečnil ve čtvrtek 15. června na Výstavišti v Holešovicích a byl vypsán na distanci 4x5 km a závodu se zúčastnili i studenti naší školy.

Celý text >>

25. 6. 2017- Sportovní hala Na Třebešíně se stala i v letošním akademickém roce svědkem soubojů fakultních volejbalových týmů děvčat i mužů ve Volejbalové lize VŠE. Studenti, v dresech barvy svých fakult, se snažili bojovnými výkony o co nejlepší výsledky a přispět tak k úspěšné reprezentaci fakulty. V letošním ročníku obhájili vítězství týmy studentek i studentů fakulty financí a účetnictví.

Celý text >>

12. 5. 2017 - „Tak jsme třetí no a co,“ znělo z EuroMilána. Je to tady, konec dubna se blíží a s ním i reprezentace Vysoké školy ekonomické v Praze na mezinárodním turnaji v Miláně. Naši školu jsme reprezentovali nejen ve volejbale, ale i futsale, který se v místních podmínkách hrál na umělé trávě venku. Ve čtvrtek 27. 4. odlétáme v polovičním počtu šesti lidí z Prahy růžovým Wizz Airem do Bergama, nedaleko Milána. Zde nás další den doplní druhá polovina týmu s mírným zpožděním kvůli pracovním a školním povinnostem – cestují nejen z Čech a Slovenska, ale ti nejvěrnější dokonce i ze Srbska!

Celý text >>

11. 5. 2017 - Volejbalová reprezentace Vysoké školy ekonomické se na konci dubna vypravila do prosluněné Itálie, kde její cílovou destinací nebyly pískové pláže či azurové moře, ale prestižní turnaj v Miláně.

Celý text >>

3. 4. 2017 - Centrum tělesné výchovy a sportu bylo spolupořadatelem společně s katedrou plaveckých sportů FTVS UK druhého kola Plavecké ligy pražských vysokých škol, které proběhlo 3. 4. 2017 ve Sportovním areálu UK v Hostivaři. Letošního ročníku se zúčastnily všechny pražské vysoké školy.

Celý text >>

3. 4. 2017 - I v letošním roce se ve spolupráci s Centrem tělovýchovy a sportu VŠE a studentskou organizací Sport.VSE.cz podařilo uspořádat tradiční volejbalový maratón. Studenti tak měli unikátní příležitost strávit ve škole celých 24 hodin, nikoliv však učením, ale hraním volejbalu. Díky příspěvku z Grantu rektora VŠE a České spořitelny navíc obdrželi krásná památeční trička.

Celý text >>

27. 3. 2017 - S hlubokým zármutkem oznamujeme, že 22. března 2017 zemřel ve věku 83 let PaedDr. Arnošt Martínek, dlouholetý člen katedry tělesné výchovy VŠE. Tělovýchovné pracoviště v jeho osobě ztrácí odborně uznávanou osobnost, která zasvětila prakticky celý svůj profesní a akademický život Vysoké škole ekonomické a aktivní činnosti ve vysokoškolském sportu.

Celý text >>

15. 3. 2017– U příležitosti stých narozenin udělil kvestor Ing. Libor Svoboda, v zastoupení rektorky VŠE prof. Ing. Hany Machkové, CSc., pamětní medaili bývalému zaměstnanci katedry tělesné výchovy panu Václavu Červenkovi. Václav Červenka zasvětil celý svůj život sportu a výuce tělesné výchovy. Je mimořádnou osobností, která ovlivnila několik generací studentů i kolegů. Byl jim vzorem nejenom po stránce sportovní, ale i lidské.

Celý text >>

20161205_1832405. 12. 2016 - V pondělí 5. 12. 2016 se ve sportovní hale VŠE Na Třebešíně uskutečnil další ročník oblíbeného mikulášského florbalového turnaje smíšených družstev. Letos za účasti deseti týmů a celkem téměř sedmdesáti hráčů a hráček.

Celý text >>

kmpg29. 11. 2016 – Do turnaje KPMG Fit Cup se v zimním semestru přihlásil rekordní počet družstev do nižší výkonnosti. O co více družstev však bylo ve slabší kategorii, o to méně soupeřů na nás bohužel čekalo v kategorii vyšší výkonnosti. Zde vinou klubových povinností chyběli hráči nejvyšších soutěží, a tak volejbalová úroveň turnaje bohužel nebyla taková jako v minulých letech.

Celý text >>

29. 11. 2016 – Opět po roční pauze byla vyslána volejbalová reprezentace VŠE do italské metropole, aby tam hájila čest a slávu Vysoké školy ekonomické. S odhodláním navázat na sérii vítězství na mezinárodních turnajích v loňském školním roce jsme vyrazili bojovat do města gladiátorů na 2. ročník prestižního univerzitního turnaje World InterUniversities Championships (dříve pořádaného pod názvem Euroroma). Turnaje se zúčastnily týmy mužů i žen a v konkurenci dalších 13 týmů v mužské, respektive 19 týmů v ženské kategorii je rozhodně nečekalo nic lehkého.

Celý text >>

NOB 201612. 11. 2016 - Počátky pořádání závodu v nočním orientačním běhu na VŠE spadají do období začátků působení Katedry tělesné výchovy na škole. Tehdejší učitelé V. Červenka a V. Michalička s oddíly turistiky a kanoistiky VŠTJ Ekonom začali organizovat na závěr letních sportovních aktivit pravidelně pro studenty a následně i absolventy školy tento závod spojený se společenským programem jako vrchol sportovních akcí letní sezóny.

Celý text >>

ckfp-2011b-ramecek16. 10. 2016 - Český klub fair play působí při Českém olympijském výboru. Jeho hlavním úkolem je vyhledávat a oceňovat sportovní činy, které splňují požadavek čestného sportovního chování. Prof. Machková byla do předsednictva jmenována pro období 2016-2020.

Celý text >>

KPMG_fitcup2008_maskot_04_barevny26. 6. 2016 – Neděle 26. 6. měla pro volejbalisty VŠE sváteční nádech se sportovním prožitkem v konci školního roku. Byla možností naposledy v akademickém roce 2015/2016 se setkat a prezentovat volejbalové dovednosti na turnaji smíšených týmů.

Celý text >>

logo-vse-liga_150 25. 6. 2016 – Palubovka Sportovní haly na Třebešíně v akademickém roce 2015/2016 opět poznala tvrdost smečů reprezentantů fakult ve 4. ročníku Volejbalové ligy VŠE.

Celý text >>

pvvl-vse-b-ls-2016 9. 6. 2016 – Školní rok se blíží pomalu ke konci a s ním přichází i ukončení vysokoškolské volejbalové ligy, kde má VŠE zastoupení rovnou dvou dívčích týmů (VŠE A a VŠE B).

Celý text >>

1DSC_00457. 6. 2016 - V pátek 3. 6. 2016 v rámci 103. Primátorek se konal již šestý ročník závodu univerzitních osmiveslic. Stejně jako minulý rok, i letos měla VŠE v závodě své reprezentanty a posádka, která byla složená ze studentů napříč fakultami i ročníky, si vedla velmi dobře.

Celý text >>

sq1Dne 26. 5. 2016 se v 9 ráno sešly 4 squashové týmy ve Squashcentru Strahov. Své zástupce na akademické mistrovství ČR ve squashi vyslaly univerzity: VŠE, UK, ČVUT, poslední jmenovaná univerzita měla hned 2 zástupce.Týmy byly složeny z 2 chlapců a jedné dívky.

Celý text >>

Eindhoven 1Dne 13.5. jsme již tradičně vyrazili na 36. ročník turnaje profesora Van Linta Pusphaira v Eidhovenu. Cesta tam proběhla bez větších komplikací a my už  se těšili na první sobotní zápas. Turnaj se hrál 2x12 minut systémem 2 skupiny po 6, z které první 2 postupovali do finálové skupiny. Počet hráčů na každé straně byl 6+1.

Celý text >>

Štafeta VŠE 201618. 5. 2016 - Stejně jako každoročně, se začátkem května uskutečnil největší běžecký svátek přímo v centru naší metropole. A to celosvětově známý Volkswagen Maraton Praha, který se živě vysílal do více než 100 zemí po celém světě a i naše štafeta VŠE byla krátce po startu závodu v záběrech České televize.

Celý text >>

12. 5. 2016 – V loňskét5b-paris-2016m roce se volejbalistům z VŠE mimořádně dařilo, když zvítězili na dvou prestižních mezinárodních turnajích. A v roce 2016 zatím nezůstáváme o nic pozadu! Tentokráte se podařilo uspět na dalším mezinárodním turnaji a to konkrétně na T5B Paris.

Celý text >>

28. 2. 2016 - V pátek 12. 2. IMG_6624a 2016 se konalo akademické mistrovství ČR ve snowboardingu. Letos se musel závod z důvodu sněhových podmínek přesunout z menšího Větrného Vrchu do hlavního resortu na Dolní Moravě. Pravděpodobně i toto se podepsalo na menší účasti oproti loňskému ročníku. Celkem se závodu zúčastnilo 24 mužů a 9 žen z 19 vysokých škol.

Celý text >>

PVVL-VSE-15-16-ZS 12. 12. 2015 – Tento akademický rok je opět pro studentky, volejbalistky vyplněn reprezentačními povinnostmi v celoroční soutěži Pražské vysokoškolské volejbalové ligy.

Celý text >>

eurocomillas-2015 24. 11. 2015 – V letošním roce se volejbalistům VŠE na mezinárodních turnajích mimořádně daří. Po vítězství smíšeného družstva na turnaji v Německu, se tentokrát dočkali úspěchu i reprezentanti v oddělených kategoriích mužů a žen v hlavním městě Španělska.

Celý text >>

volejbal - Německo14. 11. 2015 – V pátek 6. a sobotu 7. listopadu se opět po roce konal již 18. ročník turnaje Euromasters pořádaný německou univerzitou WHU – Otto Beisheim School of Management.

Celý text >>

rfotka_V1. 10. 2015 -  Studenti VŠE – plavci se zúčastnili dne 11. 9. – 12. 9. Českých akademických her v plavání v Olomouci, kde dosáhli opět skvělých výsledků. Celkem jsme získali 1 zlatou, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile. Titul akademický mistr ČR pro rok 2015 získal David Urban na 100 VZ. K titulu ještě přidal stříbrnou medaili za 50 VZ.

Celý text >>

logo-vse-liga_15024. 6. 2015 – V akademickém roce 2014/2015 na palubovce ve Sportovní hale VŠE Na Třebešíně duněly opět smeče a odehrávaly se nelítostné sportovní souboje studentů fakultních týmů ve 3. ročníku Volejbalové ligy VŠE. Barvy dresů příslušných fakult podněcovaly studenty ke snaze o co nejlepší výkon a dosažení nejúspěšnějšího výsledku pro reprezentaci své fakulty. Sportovní soutěžení probíhalo v duchu fair play a pomohlo naplnit ideu aktivního studentského života na škole. Bojovné kolektivní výkony ocenili i fanoušci, kteří přišli své kamarády z fakult podpořit.

Celý text >>

Reprezentace školy v PVVL22. 6. 2015 – Skončil další ročník Pražské vysokoškolské volejbalové ligy. Této dlouhodobé soutěže, hrané ve všedních dnech zimního a letního semestru, se zúčastňují týmy pražských vysokých škol, jednotlivých fakult a týmy vysokoškolských sportovních klubů.

Celý text >>

KPMG Fit Cup21. 6. 2015 – Program volejbalové výuky v akademickém roce 2014/2015 byl zakončen volejbalovými údery na turnaji smíšených týmů – KPMG Fit Cup. Turnajového klání se zúčastnili studenti v kategorii vyšší výkonnosti a nižší výkonnosti. Studenti zde měli možnost zúročit celoroční přípravu z výukových hodin.

Celý text >>

Týmy mužů a žen - kvalifikace ČAH 2015

9. 6. 2015 – V letošním akademickém roce účast reprezentačních volejbalových týmů VŠE na pražském kvalifikačním turnaji pro účast na Českých akademických hrách 2015 byla završena postupem týmu děvčat. Tým mužů s těsnými výsledky v zápasech skončil před branami účasti na ČAH. Studentům za reprezentaci je nutno poděkovat, děvčatům blahopřát k postupu a popřát hodně sportovního štěstí v září na ČAH 2015 v Olomouci.

Celý text >>

cvicenivse-2482Cvičení zaměstnankyň má na VŠE v Praze dlouholetou tradici. První organizátorkou cvičení pro ženy na Vysoké škole ekonomické byla paní Božena Hliňáková, dlouholetá sekretářka katedry statistiky. Cvičenky se scházely již v době před „sametovou revolucí“ jedenkrát týdně v tělocvičně ve Staré budově. Tehdejší katedra tělesné výchovy zajistila v rámci kolektivní smlouvy cvičení zaměstnankyň pod vedením odborné asistentky paní Marty Koťátkové. V době její nepřítomnosti vedla cvičení paní Hliňáková, pro kterou bylo cvičení neodmyslitelným koníčkem. Specializovala se na „nápravný tělocvik“ a potřebné znalosti si osvojila v rámci postgraduálního studia. Paní Hliňáková prosadila časové zařazení cvičebních hodin do rozvrhu školní výuky hned po skončení pracovní doby zaměstnankyň v administrativě a byla duší cvičení zaměstnankyň po celá dlouhá léta.

Celý text >>

Volejbalová reprezentace školy ve Francii16. 5. 2015 – Vysoká škola ekonomická již podruhé vyslala volejbalový reprezentační tým na mezinárodní turnaj do Paříže. Turnaj známý pod názvem „Tournoi de cinq ballons“, který každoročně pořádá ESSEC Business School, oslavil své 36. výročí a opět přivítal celou řadu sportovců z Evropy i Afriky. Česká republika byla zastoupena ve volejbalové disciplíně a to mužským i dívčím volejbalovým týmem. Sestava obou týmů byla poskládána ze sportovců Vysoké školy ekonomické. Zástupci z řad hráčů našeho týmu byli přijati jedním z děkanů pořádající univerzity ESSEC, panem Jean-Pierre Beaulieu (bývalým generálem francouzské armády).

Celý text >>

CIMG0206bPrvní květnová neděle patřila v Praze nejen MS v hokeji, ale také pražskému maratonu. Parta, kterou se podařilo dát letos dohromady, byla motivovaná si závod užít a dát do toho maximum. V posledních letech se dařilo štafetě VŠE dosahovat na pódiová umístění a letošní tým měl ambici, bez přehnané skromnosti, tuto „tradici“ udržet.

Celý text >>

Volejbalový maratón 201520. 4. 2015 - Rok se s rokem sešel a už se konala již tradiční volejbalová akce a to Volejbalový maratón – 24 hodin volejbalu. Letos šlo o jubilejní 20. ročník. Zájem v letošním roce nebyl již takový jako v předchozích letech a proto se zúčastnilo i několik absolventů. Přesto se povedlo sestavit vyrovnané týmy s tradičními názvy – Hvězdičky a Sluníčka.

Celý text >>

AM ČR ve snowboardingu13. 3. 2015 - Již páté akademické mistrovství ve snowboardingu (v disciplínách snowboardcross a paralelní slalom) se uskutečnilo 20. 2. 2015 v lyžařském areálu Větrný vrch na Dolní Moravě. Letos při rekordní účasti 44 závodníků (31 mužů, 13 žen) ze 17 vysokých škol. Závodu se účastnila také olympijská vítězka Eva Samková, která ovládla obě disciplíny.

Celý text >>

prazsky-parkovy-survival-2014-small28. 1. 2015 - Dne 22. listopadu 2014 uspořádalo CTVS VŠE Praha v okolí Píkovic a řek Sázavy a Vltavy otevřené Akademické mistrovství České republiky v přírodním víceboji jednotlivců. Trať závodu se skládala ze 4 etap.

Celý text >>

Na CTVS se cvičilo vánočně...8. 12. 2014 - Jako v minulém roce proběhla vánoční hodina pro příznivce aerobiku z řad studentů, zaměstnanců a kolegů. Na celé hodině se podíleli všichni odborní asistenti katedry CTVS fitness.

Celý text >>

FITNESS DAY 4 na VŠE29. 11. 2014 - Tradičně proběhla v prostorách CTVS sportovní aerobiková akce " FITNESS DAY 4". Čtyřhodinový aerobikový marathón, plný tance, posilování, novinek a zábavy.

Celý text >>

logo-euroroma20. 11. 2014 – Již po třetí v řadě vyrazila volejbalová reprezentace VŠE pokusit se dobýt slavný Řím na mezinárodní turnaj Euroroma 2014. Prestižní turnaj v Římě nabídl i letos kvalitní obsazení. Celkem se jej zúčastnilo téměř 2000 sportovců z 66 univerzit a 28 zemí ze tří různých kontinentů. V turnaji volejbalistů se představilo v kategorii mužů i žen 12 týmů a mezi nimi i po jednom z řad studentů a studentek Vysoké školy ekonomické v Praze. Nutno dodat, že naše týmy se v nabité konkurencí rozhodně neztratily.

Celý text >>

logo-euromaster-2013118. 11. 2014 – Je listopad roku 2014 a na řadu opět přichází již pověstný turnaj Euromasters 2014, který se hraje ve smíšených týmech. Tento turnaj se každoročně koná v německém městě Koblenz, pod záštitou univerzity WHU (Otto Beisheim School of Management Vallendar). Není vyjímkou, že po zkušenostech z minulých let, jezdí volejbalisti a volejbalistky z naší školy na tento turnaj velice rádi a to nejenom kvůli herním výkonům, ale také kvůli atmosféře, která celý turnaj provází.

Celý text >>

volejbalový kurz Svojšín19. 9. 2014 – Letní sportovní kurzy pořádané CTVS VŠE nabízí studentům a od letošního roku nově i absolventům, nejen širokou nabídku sportovního vyžití, ale hlavně spoustu zábavy, skvělých lidí a nezapomenutelných zážitků. Jedním z kurzů je právě LSK Svojšín, který je určen především všem volejbalistům a který pomáhá utvářet a stmelovat vynikající volejbalový kolektiv na VŠE.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE1. 7. 2014 – Po úspěšném prvním ročníku se volejbalové reprezentační týmy mužů i žen oblékli do barevných dresů svých fakult a zahájili sportovní zápolení letošního ročníku se snahou lepšího umístění předcházejícího. Zájem být i nadále součástí reprezentačních kolektivů fakult byl dán faktem, že se soupisky týmů ve většině případů stabilizovaly nebo měnily v minimální míře.

Celý text >>

logo-cah-201427. 6. 2014 – Beachvolejbalová klání na Českých akademických hrách 2014 se konala na kurtech u Harcovské přehrady v Liberci. Ve čtvrtek 26. 6. byla na programu soutěž dívek, v pátek 27. 6. se představily mužské páry. VŠE měla v obou kategoriích zastoupení, zejména dívky udělaly své alma mater radost v podobě medailového úspěchu.

Celý text >>

maskot KPMG Fit cup22. 6. 2014 – V závěru zkouškového období letního semestru ak. roku 2013/2014 byl 22. 6. 2014 uspořádán 21. ročník turnaje smíšených družstev – KPMG Fit Cup. Studenti se přihlašovali s ohledem na individuální volejbalovou výkonnost do turnaje s nižší nebo s vyšší výkonnostní úrovní. Turnaj je pořádán za sponzorské podpory společnosti KPMG Česká republika, s.r.o..

Celý text >>

logoT5B28. 5. 2014 – Volejbalová reprezentace Vysoké školy ekonomické se na „turnaji 5 míčů“ neztratila. Prestižního turnaje organizovaného univerzitou ESSEC Business school se zúčastnilo reprezentační družstvo dívek a mužů. Z pařížského předměstí s názvem Cergy-Pontoise přivezla výprava stříbrnou medaili, o kterou se postarala skvělými výkony děvčata. Družstvo mužů po smůle v základní skupině skončilo na pěkném pátém místě.

Celý text >>

Velikonoční pohár v bench-pressu 201415. 5. 2014 - Ve čtvrtek 29. 4. 2014 se konal již 4. ročník Velikonočního poháru v bench-pressu. Zúčastnilo se ho 13 studentů. Všichni podali vynikající výkony. V kategorii mužů ve Wilksově hodnocení (přepočet hmotnost/zvednutá váha) zvítězil Milan Pecka výkonem 165 Kg. V kategorii žen Jana Ježová 82,5 Kg.

Celý text >>

Studenti VŠE úspěšní na Pražském maratonu 201413. 5. 2014 - Letošního ročníku Pražského maratonu se v kategorii Universitních týmů účastnilo 9 !! družstev studentů z VŠE Praha. Dosáhli vynikajících výsledků – tým ve složení Minařík, Čermák, Buriánek a Vinduška se umístil na vynikajícím 2. místě.

Celý text >>

19. ročník volejbalového maratónu11. 4. 2014 – Opět po roce se konala tradiční volejbalová událost, Volejbalový maratón – 24 hodin volejbalu. Již 19. ročník potvrzuje nejen obrovskou tradici, ale také zájem o volejbal na VŠE. I letos proti sobě nastoupily dva týmy s osvědčenými názvy – Sluníčka a Hvězdičky.

Celý text >>

26. 3. 2014 - Zahajovacím utkáním letního semestru Pražské vysokoškolské volejbalové ligy bylo vzájemné utkání obou týmů studentek naší školy. Tým děvčat VŠE B hostil v hale Na Třebešíně děvčata týmu VŠE A. Jak hodnotily vzájemné utkání děvčata obou týmu se dovíte dále a můžete zhlédnout i fotogalerii.

Celý text >>

Nový ředitel CTVS Mgr. Tomáš Pachl20. 1. 2014 – Na základě výsledku výběrového řízení ze dne 12. listopadu 2013, jmenoval rektor VŠE prof. Ing. Richard Hindls, CSc., dr.h.c. nového ředitele Centra tělesné výchovy a sportu VŠE. Stal se jím s účinností od 1. ledna 2014 Mgr. Tomáš Pachl.

Celý text >>

volejbal liga16. 12. 2013 – Po krátké letní odmlce započala i tento rok 2013/2014 Pražská vysokoškolská volejbalová liga žen. Dívky tvořící tým VŠE B, které vede jako každý rok PaedDr. Jaroslav Boštička, se pro letošek sešly v téměř stejné sestavě jako pro rok loňský jen s pár obměnami, takže věděly, co jedna od druhé může ve hře čekat a boj o titul mezi vysokými školami ve volejbale tak mohl započít.

Celý text >>

Logo Euroroma 201322. 12. 2013 - V tomto roce, jak je již zvykem, se Vysoká škola ekonomická zúčastnila mezinárodního turnaje nazvaném Euroroma pro rok 2013. Turnaj se konal v italské metropoli Římě, tak jako tomu bylo i minulý rok. I tento rok byl vyslán jeden tým mužský a dva týmy dívčí kategorie.

Celý text >>

Logo Euromasters 201322. 12. 2013 - Po roční pauze Vysoká škola ekonomická v Praze opět vypravila své zástupce na mezinárodní turnaj Euromasters. Akce, konající se v německém městě Koblenz, byla již 16. ročníkem největšího turnaje ekonomických univerzit z celé Evropy soutěžících v 6 sportech. VŠE vyslala sportovce pouze z volejbalového oddílu, avšak i takto málo početná výprava v konkurenci dalších 21 evropských vysokých škol byla velmi úspěšná.

Celý text >>

Plaveské štafety 201317. 12. 2013 – Dne 18.11.2013 se plavci VŠE zúčastnili 29. ročníku Memoriálu Dr.M.Bubníka v plaveckých štafetách. VŠE poslala do boje 2 družstva štafet v disciplínách 8 x 50 VZ a 8x 50 P.

Celý text >>

FITNESS DAY „3“ na VŠE18. 11. 2013 - 2. 11. 2013 proběhl již třetí ročník FITNESS DAY „3“. Tuto akci organizuje pro studenty, absolventy a zaměstnance a další příznivce tohoto sportu Centrum tělesné výchovy a sportu VŠE. Snažíme se přinést vždy nějakou tu novinku, ale především kvalitní obsazení hodin špičkovými lektory....

Celý text >>

České akademické hry 2013 - logo25. 6. 2013 – V Praze právě skončily České akademické hry, kterých se zúčastnili také studenti Vysoké školy ekonomické. Na tyto hry se týmy kolektivních sportů kvalifikovali v průběhu akademického roku na nominačních turnajích a soutěžích. Naši studenti na této vrcholné akademické sportovní události získávají v posledních letech celou řadu vynikajících výsledků, což řadí Vysokou školu ekonomickou v Praze mezi pět nejúspěšnějších univerzit ČR.

Celý text >>

19. 6. 2013 - V letošním akademickém roce Centrum tělesné výchovy a sportu připravilo pro studenty školy sportovní zájmovou aktivitu s možností reprezentovat své fakulty. Byl vypsán 1. ročník Volejbalové ligy VŠE. Po zveřejnění a propagaci soutěže následný zájem studentů naplnil očekávání organizátorů a v krátké době se soupisky fakultních týmů dívek i mužů začaly plnit zájemci.

Celý text >>

 21. 5. 2013 – V pátek 26. 4. 2013 v 16:00 zahájil pan Boštička úvodní smečí další ročník Volejbalového maratónu.  Účastníci byli rozděleni na dvě smíšená družstva, která jsou již tradičně pojmenována Sluníčka a Hvězdičky.

Celý text >>

a-RSD-2013-1 25. 4. 2013 – Při Rektorském sportovním dni 2013 měli studenti možnost zúčastnit se 2. ročníku beachvolejbalového turnaje. Turnaj byl uspořádán za sponzorské podpory partnera VŠE, společnosti Ernst & Young ve sportovním areálu Beachklub Ládví.

Celý text >>

foto_aerobic_logo 20. 4. 2013 - V sobotu dne 20.4. 2013 se uskutečnila v rámci  tradiční Aerobikové soboty akce „AEROBIC DAY NA VŠE“ .  

Celý text >>

Akademické mistrovství ČR v hokeji11. 4. 2013 – Ve dnech 18. – 29. 3. proběhlo na stadionu ve Slaném Akademické mistrovství ČR v ledním hokeji, kterého se tým VŠE pravidelně zúčastňuje.

Celý text >>

ZSK Spartak - Lysá hora4. 3. 2013 – Začátkem února se konal zimní sportovní kurz Spartak v Rokytnici nad Jizerou. Kurz měl kapacitu 32 osob, ale nakonec se jej zúčastnilo „pouze“ 20 studentů. Nejeli jste? Chyba!

Celý text >>

Volejbal logo 29. 1. 2013 – V akademickém roce 2012/2013 byla studentům školy nabídnuta možnost sportovní reprezentace svých fakult ve Volejbalové lize VŠE. Po zveřejnění soutěže, zájem studentů naplnil očekávání organizátorů a v krátké době se soupisky fakultních týmů mužů i žen naplnily.

Celý text >>

17.12.2012 - Red Bull Dodgeball2 je univerzitní mistrovství Česka a Slovenska ve vybíjené. V průběhu listopadu a prosince v České republice a na Slovensku se odehrálo 15 kvalifikačních turnajů. 7. prosince 2012 vypuklo velkolepé mezinárodní finále v pražském Tyršově domě. Nejtvrdší a nejpřesnější střelu nakonec měli hráči týmu Just Black, kteří si to rozdali ve finále s týmem Žižkof Hills 90210. Oba týmy byly sestaveny ze studentů naší školy. Gratulujeme!

Celý text >>

14.12.2012 - V průběhu zimního semestru ak. roku 2012/2013 Centrum tělesné výchovy a sportu VŠE – sekce aerobiku uspořádala tři Aerobikové soboty. Všechny proběhly ve velice příjemné atmosféře pod vedením zkušených instruktorů. Bohužel účastníků oproti předchozím semestrům ubylo a kapacita jednotlivých akcí nebyla naplněna. Na letní semestr chystáme další Aerobikové soboty a doufáme ve větší zájem ze strany studentů, zaměstnanců i absolventů.

Celý text >>

5.12.2012  – V sobotu 1. prosince se ve sportovní hale Na Třebešíně konal téměř již tradiční zimní Turnaj smíšených družstev KPMG Fit Cup 2012. Kapacita nižší i vyšší kategorie byla zcela naplněna, na hřiště se tedy podívalo celkem 24 družstev.

Celý text >>

19. 11. 2012 se plavci VŠE zúčastnili tradičního 28. ročníku Memoriálu Dr. Miroslava Bubníka v plaveckých štafetách.    

Celý text >>

28. 6. 2012 - Od 9. do 16. května proběhl v Brně již 11. Ročník Českých akademických her. Vysoká škola ekonomická v Praze se v letošním ročníku umístila z 26 českých vysokých škol na konečném 6. místě.

Celý text >>

16. 6. 2012 - Naše cesta na Akademické hry 2012 konané tentokrát v Brně začala jako již tradičně pražskou kvalifikací, která se konala 23. května v areálu Univerzity Karlovy na Hostivaři. Po drobných problémech ohledně nominace se nám nakonec podařilo tým poskládat a díky rozpisu jsme měli i optimální příležitost na sehrání a to v podobě prvního zápasu.

Celý text >>

27. 5. 2012 - Po úspěšné reprezentaci školy ve Francii odjeli na konci května fotbalisté VŠE na další tradiční turnaj do Holandska, kde v konkurenci 28 týmů ze 7 států studentky VŠE získaly 2. a muži 3. místo. Gratulujeme! M.Pádivý

Celý text >>

24. 4. 2012 – Jedna z nabídky sportovních aktivit při RSD 2012 byl beach volejbalový turnaj pořádaný ve sportovním areálu Beachklub Ládví. Organizačně byl turnaj uspořádán za sponzorské podpory partnera VŠE, společnosti Ernst & Young. Tým této společnosti byl i přímým účastníkem turnaje.

Celý text >>

21.4.2012 - V pátek 20. dubna v 16:00 jsme začali hrát a nepřestali jsme po následujících 24 hodin, během kterých jsme se snažili vybojovat každý bod. Všech 32 účastníků letošního maratonu bylo rozděleno do dvou týmů, již tradičně do Hvězdiček a Sluníček. 

Celý text >>

10. 4. 2012 - 31.března 2012 proběhla v tělocvičně MI 307 další úspěšná aerobiková sobota.  

Celý text >>

9. 3. 2012 - Na začátku semestru se zdálo, že studenti nemají čas nebo zájem o cvičení. Naštěstí to nebyla pravda. Sobotním dopolednem se protančilo 48 studentek, 2 absolventky a 1 zaměstnankyně.

Celý text >>

29. 1. 2012 - V  Novém Městě na Moravě se 23. – 26. ledna 2012 uskutečnilo Mezinárodní akademické mistrovství v klasických lyžařských disciplínách. Studenti VŠE v Praze se na náročných tratích, kde se pojede světový pohár FIS, rozhodně neztratili.  

Celý text >>

16.12.2011  – V sobotu 3. prosince se v hale Na Třebešíně opět konal téměř již tradiční zimní turnaj smíšených družstev KPMG Fit Cup 2011. Kapacita nižší i vyšší kategorie byla opět zcela naplněna, v každé z nich se sešlo 12 týmů a za celý den se tak na třebešínských hřištích vystřídalo skoro 150 volejbalových nadšenců.

Celý text >>

2. 12. 2011 - Studenti a studentky Vysoké školy ekonomické se i letos účastnili mezinárodní univerzitní sportovní události v italském Miláně – Euromilano 2011. Poučeni z předešlého ročníku, kdy si naše škola odbyla svou premiéru, jsme letos na prodloužený víkend do Itálie vyrazili již o mnoho zkušenější a připravenější. 

Celý text >>

30. 11. 2011 - I tento rok se konal v německém Koblenz, pod záštitou WHU – Otto Beisheim School of Management  Vallendar, největší turnaj evropských ekonomických univerzit. A i tento rok vyslalo CTVS VŠE výpravu, aby reprezentovala naší školu ve volejbale. Studenti univerzit mezi sebou soupeří ve sportech, jako je volejbal, fotbal, basketbal ale i například veslování, jízda na divokém býku či soutěž roztleskávaček. 

Celý text >>

 21.11.2011 - se plavci VŠE zúčastnili tradičního 27. ročníku Memoriálu Dr. Miroslava Bubníka v plaveckých štafetách.  

Celý text >>

1. 11. 2011 - CTVS pořádá v rámci mimosemestrálních kurzů každoročně letní sportovní kurzy v Itálii. Tyto kurzy jsou zaměřeny pro všechny, kteří rádi hodně sportují a rádi poměřují svoje dovednosti s ostatními studenty.

Celý text >>

1. 11. 2011 - V sobotu 1.10.2011 sa v areáli kolejí VŠE na Jižním Měste konal už tretí ročník obľúbeného turnaja v plážovom volejbale. Turnaj s názvom Blanice Beach Volley KAP si získava stále viac priaznivcov a nadšencov tohto  športu, keďže sa nám tento rok nahlásilo 15 súťažných dvojíc, čo bola  rekordná účasť v existencii tohto turnaja. 

Celý text >>

20.9.2011 – 11. Mistrovství Evropy Univerzit ve volejbale se konalo 10. – 17. července 2011 v Srbsku. Studenti Vysoké školy ekonomické v Praze vybojovali v konkurenci osmi mužských týmů evropských univerzit 5. místo  

Celý text >>

13.9.2011 - Na desátý ročník Českých akademických her se do soutěže v Aerobiku přihlásilo 65 studentek vysokých škol České republiky. Vysoká škola ekonomická v Praze měla oproti minulým ročníkům v aerobiku nejpočetnější zastoupení. Studentky VŠE využily maximální počet míst, který připouštěly propozice pro jednu vysokou školu.

Celý text >>

13.7.2011 – V uplynulém akademickém roce 2010/2011 se do vysokoškolské volejbalové ligy přihlásilo opět družstvo mužů a nově i družstvo žen „B“.    

Celý text >>

9.7.2011 - Na 10. Českých akademických hrách, které se konaly ve dnech 5. – 10. 6. 2011 v Praze, se VŠE umístila na vynikajícím 3. místě ze 43 vysokých škol, které se CAH zúčastnily. Blahopřejeme.  

Celý text >>

17.6.2011 – Na závěr výukového programu volejbalu v akademickém roce 2010/2011 byl 31. 5. 2011 uspořádán XVIII. ročník turnaje smíšených družstev – KPMG Fit Cup. Studenti se přihlašovali s ohledem na individuální volejbalovou výkonnost do turnaje s nižší, nebo s vyšší výkonnostní úrovní. Turnaj byl uspořádán za sponzorské podpory společnosti KPMG Česká republika, s.r.o..

Celý text >>

13.6.2011- Ve dnech 26. – 28. května 2011 reprezentovaly studentky naší školu na Mezinárodním univerzitním turnaji ve volejbale v Lyonu. Turnaj pořádala Université Claude Bernard Lyon 1 ke 40. výročí svého založení. Hráčky čestně reprezentovaly nejen svoji školu, ale i celou Českou republiku. Byly jsme vybaveny fandícími předměty a zřejmě nikdo nemohl přehlédnout, odkud, že to jsme.

Celý text >>

13.5.2011 - Šestnáctý ročník tradičního volejbalového marathónu je úspěšně za námi! V pátek 29. 4. v 16 hodin volejbalisti VŠE opět zahájili svůj 24 hodinový zápas s vlastními silami.

Celý text >>

2.5.2011 - Dvě soboty byly v dubnu věnované aerobiku. Studentům a zaměstnancům VŠE byly nabídnuty v tělocvičnách VŠE atraktivní formy cvičení.

Celý text >>

12.4.2011- Ve dnech 4. – 7. 4. proběhlo na stadionu ve Slaném Akademické mistrovství ČR v ledním hokeji, kterého se tým VŠE pravidelně zúčastňuje.

Celý text >>

15.12.2010 - Studentky a studenti VŠE v Praze se zúčastnili 17. - 21. 11. 2010 sportovního mezinárodního univerzitního turnaje v evropské metropoli Milano. Jubilejní desátý ročník turnaje Euromilano přilákal účastníky univerzit z celé Evropy. Studentky a studenti soutěžili ve volejbale, basketbale, tenise, futsalu a jako závěrečná soutěž proběhlo klání týmů roztleskávaček. Bodové ohodnocení všech výsledků univerzity v jednotlivých soutěžích určilo vítěze turnaje. Celkový počet účastníků se vyšplhal na číslo blížící se 1500 studentů a jejich profesorů.

Celý text >>

6.12.2010 - Pořádání sobotních aerobikových akcí má mezi studenty VŠE kladnou odezvu. Před deseti lety Centrum tělesné výchovy a sportu VŠE pořádalo ve spoluprácí s VŠ TJ Ekonom jednu sobotní akci za celý akademický rok. Nyní jsou tyto akce dvě až tři za semestr. Zájem o sobotní pohyb na škole stále vzrůstá.

Celý text >>

25.11.2010 - V pátek 12. 11. 2010 se konal již tradiční závod v nočním orientačním běhu smíšených dvojic, memoriál Šárky Hřebíčkové a Vojty Zelenky, studentu VSE Praha, kteří tragicky zahynuli při železničním neštěstí v roce 1995. Vzhledem k tomu, že se jednalo o jubilejní 50. ročník, připravili pořadatelé pro závodníky malé překvapení a to v podobě dvou soutěžních kategorií.

Celý text >>

  18.11.2010 – Od 4. 11. do 7. 11. 2010, stejně jako v předchozích letech, se konal Euromasters 2010, mezinárodní turnaj univerzit v německém Koblenz, pod záštitou WHU – Otto Beisheim School of Management  Vallendar. Sportovních soutěží se zúčastnilo 1 200 studentů univerzit celé Evropy. Soutěžilo se ve fotbale, basketbale, veslování, orientačním běhu, nově i v jízdě na umělém býkovi a hlavně ve volejbale.

Celý text >>

15.11.2010 - Dne 2. 11. 2010 pozval rektor VŠE prof. Ing. Richard Hindls,Csc., dr.h.c. studenty - úspěšné sportovce a reprezentanty školy na setkání při kterém všem poděkoval za výsledky, kterých dosáhli při Českých akademických hrách a na akademických soutěžích v letošním roce.

Celý text >>

 23.10.2010 - Akademický rok 2009/2010 byl pro volejbalisty na VŠE velice příznivý. V listopadu 2009 vyhrálo družstvo složené ze studentů VŠE mezinárodní turnaj EUROMASTERS, o několik měsíců později vybojovali naši studenti titul Akademického mistra České republiky ve volejbale pro rok 2010 a vše uzavřelo družstvo mužů vítězstvím a družstvo žen „A“ druhým místem v Pražské vysokoškolské volejbalové lize pro rok 2009/2010.

Celý text >>

 20.10.2010 - V  sobotu 18. 9. 2010 pri príležitosti zahájenia akademického roku 2010/2011, sa v areáli kolejí VŠE na Jižním Měste, odohrávali zápolenia v plážovom volejbale. V tento slnečný deň sa uskutočnil v poradí 2. ročník Blanice Beach Volley KAPu, ktorí organizovali nadšenci beach volejbalového športu.

Celý text >>

20.6.2010 - Studenti VŠE se zúčastnili ČAH 2010.  

Celý text >>

15. 12. 2009 - 15. prosince 2009 byla slavnostně otevřena víceúčelová sportovní hala, která poskytuje zázemí pro výuku tělesné výchovy a sportovní vyžití studentů a zaměstnanců VŠE. Tělocvična o rozloze 1 400 m2 umožňuje umístit současně tři volejbalová nebo basketbalová hřiště, hřiště na házenou, florbal, sálový fotbal a další sporty. V hale je i umělá horolezecká stěna a sál se zázemím pro rehabilitační cvičení.

Celý text >>