Na VŠE proběhl Volejbalový maratón – 24 hodin volejbalu

2017

I v letošním roce se ve spolupráci s Centrem tělovýchovy a sportu VŠE a studentskou organizací Sport.VSE.cz podařilo uspořádat tradiční volejbalový maratón. Studenti tak měli unikátní příležitost strávit ve škole celých 24 hodin, nikoliv však učením, ale hraním volejbalu. Díky příspěvku z Grantu rektora VŠE a České spořitelny navíc obdrželi krásná památeční trička.

Tento v pořadí již 22. ročník se opět konal v tělocvičně Staré budovy Vysoké školy ekonomické v Praze, kde si v letošním roce dalo dostaveníčko 35 volejbalových nadšenců studujících VŠE. Tito hráči byli rozděleni do dvou týmů s tradičními názvy Hvězdička a Sluníčka. Jelikož se letos přihlásilo i velké množství volejbalistů studujících teprve bakalářské studium, bylo možné rozdělit týmy alespoň částečně podle stupně studia na starší a mladší.

Tým starších a zkušenějších – Hvězdičky od prvního zápasu potvrzoval roli favorita, a i přes velmi vyrovnaná utkání vždy dokázal v závěru strhnout vedení na svou stranu. Sluníčkům chvíli trvalo, než se navzájem seznámily a zvykly si na svůj herní styl, avšak již v třetím utkání dokázaly svého soupeře porazit. Od té doby již na hřišti probíhala naprosto vyrovnaná bitva, během které se za 24 hodin stihlo odehrát 17 třísetových a jedno dvousetové utkání. Po uplynutí 24 hodin bylo výsledné skóre 29:24 ve prospěch starších Hvězdiček. Ty tak obhájily svůj loňský triumf, avšak zdaleka né tak výrazným rozdílem jako loni. Ozdobou maratonu byla jako obvykle dvě ryze dívčí utkání, kde za mohutné podpory fandících chlapců byly k vidění opravdu krásné výměny. Půlnoční zápas zvládly lépe Hvězdičky v poměru 2:1 na sety. V poledne však už měly více sil a štěstí Sluníčka, když své kamarádky zdolaly v třetím setu nejtěsnějším možný rozdílem 25:23 a oplatily jim tak půlnoční porážku opět v poměru 2:1 na sety.

Volejbalový maratón je opravdu unikátní událost a každému bych přál zažít její atmosféru. I během letošního ročníku vznikala nová přátelství a utužoval se volejbalový kolektiv na VŠE. Je mi ctí, že jsem tuto skvělou akci mohl za podpory všech výše zmiňovaných partnerů a zejména pana doktora Boštičky letos opět spolupořádat. Věřím, že si z letošního ročníku všichni odnesli krásné zážitky a vzpomínky, které si mohou připomenout ve fotogalerii.

Za celý organizační tým

Martin Bárta, FIS

Organizační tým: Martin Bárta, Kateřina Pokorná, Šárka Dostálová, Matěj Martinák.

Volejbalový maratón 2017