11.6.2018 - 28.8.2018 - Registrace - semestrální kurzy

Hledat
Pokročilé hledání
Obecné informace, doprava

Související stránky

Sportovně rekreační středisko v Dobronicích u Bechyně patří Vysoké škole ekonomické v Praze a provozuje jej Centrum tělesné výchovy a sportu.

Sportovní areál VŠE leží na levém břehu řeky Lužnice mezi městy Táborem a Bechyní.  Po povodních v roce 2002 byl komplexně zrekonstruován a  nyní nabízí  velmi kvalitní zázemí pro sportovní vyžití i rekreaci – kvalitní ubytování, stravovací komplex, sportoviště s umělým povrchem pro  tenis, basketbal, volejbal, házenou, florbal, lanový park, kajaky a kánoe  pro vodácké sporty. Okolí nabízí celou řadu možností pro vodácké sporty a  cykloturistiku.  Na mapě byste jej našli v jižních Čechách nedaleko měst Tábor či Bechyně.

V areálu je možné zapůjčení, kanoí, kajaků a pramic, lezeckého vybavení, vybavení pro míčové sporty včetně například softballového vybavení.

Ubytování a stravování

Možností ubytování je v Dobronicích více.  Jsou to zaprvé chatky a zadruhé bungalovy.

Plán ubytování v DobronicíchVe středisku je možné ubytování ve 13 dvoulůžkových zařízených chatkách se společným sociálním zařízením a 8 bungalovech s vlastním sociálním zařízením  a  dále je k dispozici 20 dvoulůžkových chatek v historicky původní části areálu. Celková kapacita ubytování bez přistýlek je 148 lůžek (108 v rekonstruované části a 40 v horní části střediska).

Chatky i bungalovy jsou nově zrekonstruované a vybavené.

Součástí areálu je také moderní budova jídelny se společenskou místností a budova správy areálu se skladovými prostory.

V areálu je k dispozici 13 zařízených chatek se společným sociálním zařízením a 8 moderně vybavených bungalovů s vlastním sociálním zařízením.

Rekonstruované chatky v DobronicíchBungalovy nedaleko hlavní budovyHlavní budova s jídelnou a společenskou místností

Sportoviště a vybavení

Areál je vybaven několika multifunkčními sportovními hřišti s umělým povrchem, upravovaným trávníkem pro fotbal či softball, vlastní loděnicí, badmintonovými kurty a lanovým parkem.

Kromě toho  jsou   k dispozici speciální mapy pro orientační běh a mapy pro horská kola, vybavení  pro horolezení.

Hřiště s umělým povrchem  

Doprava

Středisko v Dobronicích je dobře dosažitelné autem i hromadnou dopravou. Pro představu o poloze a sousedních městech můžete využít tuto mapku.

GPS: 49°20'40.268"N, 14°30'12.603"E

Autobus, vlak

Praha > Tábor, Tábor > Bechyně, Bechyně > Dobronice
(konkrétní spojení poskytne server idos.cz)

Auto

Autem vedou do Dobronic v zásadě 2 cesty:

  • z Tábora silnice č. 137 směr Sudoměřice, přes Slapy, Malšice, po průjezdu obcí Malšice odbočit asi po 4 km doprava na lesní cestu
  • z Tábora silnice č. 19 směr Milevsko, v obci Oltyně odbočit na silnici č. 29 směr  Opařany, v obci Opařany odbočit na silnici č. 122 směr Bechyně – po cca 4 km odbočka na Dobronice