Akademická mistryně ČR v beachvolejbalu 2021 je z VŠE – o úspěch bojovali i další zúčastnění studenti školy

7. září
2021

Akademická mistryně ČR v beachvolejbalu 2021 je z VŠE – o úspěch bojovali i další zúčastnění studenti školy

Ve dnech 6. a 7. září se konalo beachvolejbalové Akademické mistrovství České republiky v Olomouci. Letos byl změněn systém turnaje z dvoudenního pro obě kategorie mužů a žen, na jednodenní kdy v pondělí proběhl turnaj žen a v úterý proběhl turnaj mužů. Tento jednodenní systém vyzýval k využití ranních spojů Pendolína Českých drah k dopravě bez přespání. V rámci ženského turnaje v souboji o akademický titul bojovalo několik studentek VŠE. Konkrétně Šimanovská Petra, Křivánková Michaela, Maťátková Radka, Kaňková Ivana a Adamčíková Barbora. Pro první tři jmenované se turnaj nevyvíjel podle představ a tak skončily na děleném devátém místě po prohře v prvním kole pavouka. Pro Ivanu Kaňkovou, která reprezentovala ve dvojici s Františkou Skalickou z UK, se turnaj po základní skupině také nevyvíjel úplně dle jejich představ, nicméně po posledním místě ve skupině porazily v prvním kole hlavního pavouka silný pár Fromová -Šafránková a o postup mezi nejlepší čtyři týmy turnaje se mohly utkat s další reprezentantkou VŠE Bárou Adamčíkovou, která hrála se svojí sestrou Kristýnou. Tento pár procházel do té doby turnajem velice suverénně. To značilo těžký souboj o naději na příčky nejvyšší. Bára s Kristýnou tento zápas zvládly lépe a byla vidět kvalita jejich souhry. Druhý zmiňovaný pár si alespoň spravil chuť v zápasech o konečné umístění a skončily na krásném šestém místě. Bára s Kristýnou si nakonec jednoznačně došly pro celkové vítězství v turnaji a i letos tak VŠE může být hrdá na akademickou mistryni ČR v beachvolejbale.
Mužské části turnaje se zúčastnil pouze jeden pár z VŠE a to Matěj Drahokoupil s Tomášem Dvořáčkem. Díky neúčasti některých přihlášených týmů byl systém turnaje pozměněn k neprospěchu zmíněného páru. Po těžkých bojích ve skupině s velice kvalitními soupeři skončili na posledním místě skupiny, ale již zmíněný zvláštní systém turnaje jim do prvního kola pavouka určil opět jednoho ze soupeřů ze základní skupiny a pozdější vítěze Matyáše Ježka a Jana Mrkouse. I přes lepší výkon než v základní skupině dvojice VŠE prohrála a tak alespoň chtěla zabojovat o konečné umístění. Nutno podotknout, že zmíněný systém turnaje neuškodil jenom našim reprezentantům, ale i dalším párům, kdy do nejlepší čtyřky turnaje pak prošel tým, který byl kvalitativně významně horší. Tento kvalitativní rozdíl byl pak znát v zápasech o umístnění, kdy zápas dvojice z VŠE a paralelně zápas dalšího týmu z jejich základní skupiny skončily naprosto jednoznačně vysokým rozdílem oproti jejich soupeřům. Celkově tedy Matěj s Tomášem skončili na pěkném 6 místě.

Matěj Drahokoupil – FFÚ

• Autor: Matěj Drahokupil