11.6.2018 - 28.8.2018 - Registrace - semestrální kurzy

Hledat
Pokročilé hledání
Basketbalové týmy na českých akademických hrách 2011

9.7.2011 - Vynikajících výsledků dosáhly na ČAH oba basketbalové týmy VŠE Praha, muži i ženy.

Ženy zkompletovaly zlatý hattrick,kdy po vítězstvích v Plzni a Praze dokázaly zvítězit i letos opět v Praze.Letošní zlato bylo opravdu perně vybojované,po dvou výhrách v kvalifikaci(nad UK a ČVUT) přišly výhry ve skupině(opět nad UK a MU Brno) a vítězné finále s domácí ČZU bylo pravou basketbalovou bitvou s vysokou sportovní úrovní (na obou stranách se

představilo 10 prvoligových hráček) a šťastným koncem pro nás. Na všech třech titulech Akademických mistryň ČR se podílely Kateřina Nováková,Hana Kramperová,Tereza Kuthanová,Kristýna Pivná a trenér  Fiala. Blahopřejeme všem děvčatům,díky i těm,která se zapojila třeba jen do kvalifikací.

Neméně dramatická a náročná byla cesta do finále týmu mužů.Po dokonce třech kvalifikačních výhrách(ČZU,UK,PvF) přišla vítězství ve skupině nad Un.Pardubice a MU Brno,ve finále pak čekal boj s tradičním soupeřem posledních let,silným týmem VŠB Ostrava.Náš tým podal vynikající výkon,obrátil nepříznivý vývoj utkání a v poslední minutě vyrovnal.V prodloužení náš tým oslabený zraněním a vyloučením podlehl o koš a získal po dvou letech opět stříbrné medaile.

Nezbývá než pogratulovat všem hráčům a těšit se na rok příští a boj o medaile zlaté.

Ing. R. Fiala

CTVS VŠE