Atletika na ČAH 2018: Tři reprezentanti VŠE – tři medaile

18. června
2018

Ve startovních listinách atletických akademiček byste hledali atlety VŠE hodně obtížně. Do Brna přijeli reprezentovat pouze sprinteři Adam Grabmüller a Vojtěch Svoboda a kladivář Adam Kolář. Na stranu druhou se nikdo z Brna nevracel s prázdnou, kdy všichni tři dokázali vybojovat cenné kovy.

Adam Grabmüller (NF) se představil na nejkratším sprintu. V rozběhu i ve finále se střetl mimo jiné s vítězem a českým reprezentantem Zdeňkem Stromšíkem, který by hned dvakrát vylepšil český rekord, nebýt nepovolené větrné podpory. Vítr pomohl i Grabmüllerovi. S jeho podporou proběhl cílem hned za suverénem soutěže Stromšíkem rovněž ve větrném osobáku 10.70 a vybojoval tak stříbrnou medaili.

Své zastoupení měla VŠE také na dvojnásobné trati. Vojtěch Svoboda (FPH) se představil ve druhém běhu, který dokázal vyhrát časem 22.02. Z prvního běhu našel přemožitele jediného. Stal se jím Štěpán Bosák, který porazil Svobodu o jednu jedinou setinu a mohl se radovat ze zlata. Svoboda si na krk pověsil stejně jako Grabmüller stříbro.

Na nejcennější kov nedosáhl ani Adam Kolář (NF). V jeho případě by šlo ale opravdu o senzaci, neboť zlato viselo až u 60 metrů. Kolář naopak svedl souboj o bronzovou medaili s Ottem. Až do pátého pokusu vše nasvědčovalo nevděčné čtvrté pozici o několik málo centimetrů. V závěrečné sérii ale Kolář přidal a díky výkonu 45.62 získal bronz.

Reprezentanti VŠE tak přetavili všechny tři starty v medailová umístění a dlouhá cesta po D1 zpět do Prahy mohla být veselá. Procentuální úspěšnost zisku medailí zlepšit ani nelze, a tak si příští rok lze přát snad jen početnější zastoupení a také účast něžného pohlaví. Cesta zpět do Prahy by byla třeba ještě veselejší.