Volejbalová reprezentace školy ve Francii

16. května
2015

Vysoká škola ekonomická již podruhé vyslala volejbalový reprezentační tým na mezinárodní turnaj do Paříže. Turnaj známý pod názvem „Tournoi de cinq ballons“, který každoročně pořádá ESSEC Business School, oslavil své 36. výročí a opět přivítal celou řadu sportovců z Evropy i Afriky. Česká republika byla zastoupena ve volejbalové disciplíně a to mužským i dívčím volejbalovým týmem. Sestava obou týmů byla poskládána ze sportovců Vysoké školy ekonomické. Zástupci z řad hráčů našeho týmu byli přijati jedním z děkanů pořádající univerzity ESSEC, panem Jean-Pierre Beaulieu (bývalým generálem francouzské armády).

V loňském roce se podařilo děvčatům vybojovat krásné druhé místo. Mužský tým se umístil na pěkném pátém místě. V tomto roce se volejbalová reprezentace vydala obhájit tato místa a potvrdit tak svůj volejbalový „um“.

Tým mužů nejenom, že obhájil, ale povedlo se mu posunout se o jednu příčku výše, než tomu bylo v loňském roce. Ve své skupině hráči měli pouze jednu konkurenci a to největšího rivala francouzský tým z univerzity Pole Leonard de Vinci, se kterým v loňském roce prohráli v utkán o postup do semifinále. Bohužel i v tomto roce štěstí přálo spíše Francouzům. Poslední odehraný zápas ve skupině byl velmi vyrovnaný. Avšak Francouzům se nakonec podařilo proměnit zápas v jejich prospěch, a tak český tým nakonec postupoval z druhého místa ve skupině. V semifinále naši muži narazili na nejsilnější tým z celého turnaje a to belgickou reprezentaci z Gentu (univerzita UGENT). Česká reprezentace bojovala s Belgičany velmi statečně, ale sehranost belgického týmu a menší počet chyb zajistil Belgičanům postup do finále, které nakonec také vyhráli a stali se tak vítězi celého turnaje. V boji o třetí místo se český tým potkal znovu se svými velkými rivaly z Francie. Ve velmi vyrovnaném zápase měl francouzský tým v závěru více sil, a tak české mužstvo podlehlo. Naši kluci tak skončili na krásném čtvrtém místě.

Dívčí tým přijel do Paříže s cílem obhájit a ještě vylepšit druhé místo z loňského roku. Ve své skupině dívky s přehledem porazily Francouzky ze školy UCP, Bulharky – univerzita UNWE i Chorvatky. Bulharky využily podpory v podobě velkého počtu fanoušků, ale české reprezentantky se nezalekly a daly do hry všechno. Velkou oporou jim byla podpora ze strany mužského týmu, který předvedl precizní fanouškovský výkon. Český tým tedy postoupil ze skupiny z prvního místa. V zápase o postup do finále porazily naše dívky těžké soupeřky z univerzity AXE 95 z Francie, které nakonec skončily na třetím místě. Ve finále česká reprezentace narazila na silný dívčí tým z Belgie zastoupený školou UGENT. Výšková převaha soupeřícího týmu byla značná, ale český tým se nezalekl a dal do hry vše. Prvnímu setu s přehledem kralovaly hráčky Vysoké školy ekonomické, ale v dalších dvou bohužel dominoval belgický tým. Atmosféra v hale byla strhující a fanoušci obou týmů dávali do podpory svých kamarádů nejenom srdce ale i hlasivky. Ve čtvrtém setu se trhl český tým, který objevil nové síly po lehkém osvěžení při odpočinkovém času a tím získal nové síly. Belgické hráčky však nezahálely a v závěru setu dohnaly české volejbalistky a nakonec celý zápas proměnily ve svůj prospěch. Dívčí česká reprezentace tak obhájila znovu krásné druhé místo.

Během celého turnaje se odehrála celá řada společenských akcí a čeští sportovci na nich řádně reprezentovali. Organizace všech akcí byla na velmi vysoké úrovni. Oproti loňskému roku se objevilo několik vylepšení. Jednalo se zejména o tematické dny, které se odehrávaly po celou dobu turnaje. Všechny dny se nesly v přátelském duchu a česká reprezentace navázala přátelské vztahy nejenom s organizátory, ale i se svými největšími rivaly.

Jménem celé české výpravy bych chtěla poděkovat Centru tělesné výchovy a sportu Vysoké školy ekonomické za příležitost reprezentovat školu i zemi na mezinárodním turnaji ve Francii. Byla to úžasná zkušenost a my jsme rádi, že jsme se jí mohli zúčastnit. Doufáme, že v dalším roce navážeme na stejné úspěchy.

Kleslová Kateřina, FPH

Vysokou školu ekonomickou reprezentovali:

Tým děvčat: Šárka Dostálová (FFÚ), Kateřina Kleslová (FPH), Kateřina Gavlasová (FPH), Barbora Výšková (FFÚ), Eliška Vomočilová (FPH), Daniela Kubiszová (FMV), Zuzana Dušilová (FFÚ) a Marta Hnízdová (FPH)

Tým mužů: Daniel Černý (FPH), Martin Turský (FFÚ), Jakub Macháček (FMV), Tomáš Cejnar (FPH), Antonín Ticháček (FMV), Jakub Maixner (FMV), Šimon Bohm (FFÚ), Daniel Kohlmann (FMV)

Volejbalová reprezentace školy ve Francii