Volejbalová reprezentace školy na Euroroma 2013

18. listopadu
2013

V tomto roce, jak je již zvykem, se Vysoká škola ekonomická zúčastnila mezinárodního turnaje nazvaném Euroroma pro rok 2013. Turnaj se konal v italské metropoli Římě, tak jako tomu bylo i minulý rok. I tento rok byl vyslán jeden tým mužský a dva týmy dívčí kategorie.

Organizátoři současné Euroromy se poučili z loňských nedostatků a skutečně se snažili povýšit tento turnaj o úroveň výš. U autobusové zastávky čekal na sportovce Vysoké školy ekonomické doprovod, který je bez problémů doprovodil až k hostelu, kde se studenti ubytovali. Hned na začátku turnaje dostal každý malý batůžek s logem Euroromy, který byly například pozvánky na večerní párty, nějaká ta svačinka, několik informačních papírů a hlavně tričko s potiskem Eororoma, které si mohl každý nechat. Další velkou změnou byl stravovací program, který všechny mile překvapil. Pořadatelé se o bříška sportovců řádně postarali a rozhodně na nich nešetřili. Na oběd a večeři si sportovci docházeli do nemalé jídelny nedaleko haly. Nabídka jídel byla veliká a to tak, že si všichni mohli vybrat více jak ze dvou druhů jídel a ještě možnost ochutnat nejenom jeden pokrm. Co se občerstvení týče, po dobu turnaje si účastníci Euroromy mohli brát libovolné množství pití a ovoce. Říká se, že je vždycky, co zlepšovat a ani tato událost nebyla výjimkou. Pravděpodobně největším problém byl nedostatek míčů. Dívčí týmy ale i mužské postrádali balony k rozcvičce, a tak se stávalo, že měl jeden tým jen jeden balon. Když se do toho přidal zkrácený čas na rozehřátí a celkovou přípravu na zápas, ukázal se tento problém často i ve hře a byla znát nerozehranost.

První zápasy odehrál mužský tým a dívčí tým II. již ve čtvrtek. Tento den byl zároveň dnem, kdy se všechny týmy VŠE musely letecky dopravit do Říma, takže k večeru je čekal nelehký úkol po únavném cestování. Oba týmy si ovšem vedly skvěle. Díky tomu mohli sportovci již ve čtvrtek slavit hned dvě první vítězství (samozřejmě nechybělo decentní přiťuknutí skleničkami).

Na druhý den měl dívčí tým I. poněkud náročný úkol a to odehrát první zápas od 8:30. Velmi nepříjemným se stal pozdní příchod organizátoru, takže naše dochvilná děvčata musela čekat v dešti několik minut venku. I přes tento nepříjemný začátek dne odehrála děvčata bez sebemenších problémů vítězně 2:0. Celý den se VŠE dařilo, ale večer se nepoštěstilo dívčím týmům. Dívčí tým II., který patřil mezi favority své skupiny, několikrát zaváhal a kvůli tomu se, po sečtení všech vítězných setů, neprobojoval ze skupiny. Dívčí tým I., který postoupil, v posledním zápase dne podcenil domácí tým a prohrál tento souboj (výsledkem 2:1). Díky tomu postupoval do dalšího dne z druhého místa a to se mu stalo osudné. Kluci si vedli znamenitě a ze skupiny suverénně postoupili na prvním místě. Poslední den Eroromy se nesl v nešťastném duchu a to pro oba stale ještě bojující týmy VŠE. Děvčata znovu neměla štěstí na rozpis zápasů, proto musela znovu nastavit budíky na stejnou ranní hodinu, jako tomu bylo předešlý den, aby mohla odehrát zase první zápas dne. Tento zápas (nejenom podle organizátorů) patřil k nejočekávanějšímu zápasu, v němž se střetli dva favoriti a to tým Vysoké školy ekonomické a volejbalistky University of Prishtina z Kosova. Protihráčky z Kosova hned ukázaly, že přijely do Říma s cílem vyhrát a jejich trenéři již při rozcvičce kladli na své hráčky nemalé nároky. První set zápasu ze začátku volejbalistky VŠE značně prohrávaly, ale k závěru setu se hrálo velmi vyrovnaně, ale štěstí přálo Kosovu. Druhého setu se hned chopily české dívky a díky podpoře neznámým fotbalistům (rovněž z České republiky), kteří přišli podpořit svoji zemi, “rozmázly“ (omlouvám se za výraz) 😀 soupeřky po palubovce hřiště. Jako kdyby někdo mávnul kouzelným proutkem a tento bojový duch z českého týmu poslal pryč, tým II. prohrál rozhodující třetí set. Turnaj byl sestaven tak, že po postupu ze skupiny stačí jedna prohra a tým končí, takže i přes lepší volejbalové dovednosti týmů z VŠE než u ostatních týmů turnaje, musely týmy skončit.

Nakonec se tým mužů i dívek Vysoké školy ekonomické umístil na shodném 5. místě. Smutek všech našich volejbalistů byl značný, ale přesto se ukázalo, že 5. místo je také velmi dobré, a tak si poslední noc c v historickém Římě celá česká expedice užila, jak se patří a ukázala místním i cizincům, jak se slaví v České republice

Příští Eroroma se vrací zpět do města módy Milána. Už teď se všichni těšíme, až se budeme moci znovu zúčastnit toho mezinárodního turnaje. Ambice do Eroromy 2014 jsou již stanovené, a tak budeme doufat, že z příští cesty si volejbalisti Vysoké školy ekonomické přivezou medajle.

Závěrem by celá vyslaná skupina ráda poděkovala Centru tělesné výchovy a sportu Vysoké školy ekonomické v Praze a hlavně p. Boštičkovi, díky kterému máme již řadu let možnost zúčastnit se tohoto mezinárodního turnaje, ale i jiných volejbalových turnajů za finanční i nefinanční pomoc a volejbalového ducha :).

Za Vysokou školu ekonomickou byli vysláni tito hráči:

Tým mužů: Daniel Černý (FPH), Martin Bárta (FIS), Tomáš Cejnar (FPH), Antonín Ticháček (FMV), Jakub Heráň (FNH), Šimon Bohm (FFÚ), Adam Ptáček (FPH)

Tým děvčat I: Lucie Pecháčková (FMV), Radka Skoková (FFÚ), Kateřina Kleslová (FPH), Iveta Přívratská (FPH), Barbora Výšková (FFÚ), Silvia Poszmiková (FMV), Markéta Hrubá (FMV), Monika Puhona (FFÚ)

Tým děvčat II: Lenka Hanzalová (FMV), Pavla Válková (FMV), Zdena Kmochová (FIS), Veronika Válková (FFÚ), Adéla Vacková (FMV), Jana Trojanová (FMV), Daniela Kubiszová (FMV)

Kateřina Kleslová, FPH

Volejbalová reprezentace školy na Euroroma 2013