18.9.2017 - 22.9.2017 - Změny v zápisech – semestrální kurzy

Vítězství fotbalistů VŠE v Paříži

7.5.2012 - Studenti Vysoké školy ekonomické v Praze se podruhé zúčastnili turnaje Mercuriales , který pořádala prestižní ekonomická univerzita H.E.C. v Paříži ve dnech 3. – 6.května.

Letošní akce byla již 32. ročníkem sportovního klání, kterého se naši studenti zúčastnili podruhé spolu s týmy IST Lisabon, Univerzita Koln, London School of Economics, Univerzita Lyon a domácí H.E.C.

Průběh turnaje byl bez komplikací, pokud neberu jako komplikaci to, že jsme se až na místě dozvěděli, že se změnil hrací systém - nikoli velký fotbal ,ale že se hraje v 7 hráčích.

Nebyli jsme jediní, kdo s touto variantou nepočítal, ale tým jsme rozdělili na 2 a hráli v obou skupinách.

Nejvytíženějším hráčem byl brankář, který chytal za oba týmy. Po prvních  vítězných zápasech v obou skupinách proti nám nastupoval vždy výběr těch nejlepších soupeřových hráčů bez ohledu na skupiny , ale bez úspěchu.

Ve skupinách tým VŠE - A vyhrál s přehledem všechna utkání, tým B pouze jednou remizoval

s Portugalci, ostatní zápasy také vyhrál. Pořadatelé  tak řešili dlouze systém pro finále, aby se do něj dostal i jiný tým než VŠE, ale nakonec se hrálo finále VŠE A - VŠE B  (s vypůjčeným brankářem z univerzity Koln.)

Pěkné finále vyhrálo družstvo VŠE A , obhájili jsme tak loňské vítězství.

Celou organizaci sportovní akce, ubytování výprav, dopravu, herní systém, doprovodný program zajišťují pouze studenti univerzity  a my jsme již po loňské účasti byli na drobná překvapení připraveni . Přes drobné nedostatky jim patří obdiv a poděkování.

Kromě sportu byl čas i na setkání se studenty jiných univerzit, poznávání pamětihodností Paříže a před odjezdem jsme měli také možnost prožívat s Francouzi  povolební atmosféru.

Naši hráči si  po právu zasloužili vítězství na poli sportovním i společenském. Nezbývá, než se těšit na příští ročník a obhájit na Mercuriales potřetí.

M.Pádivý