Studenti VŠE na AM ČR ve snowboardingu

28. února
2016

V pátek 12.2. 2016 se konalo akademické mistrovství ČR  ve snowboardingu. Letos se musel závod z důvodu sněhových podmínek přesunout z menšího Větrného Vrchu do hlavního resortu na Dolní Moravě. Pravděpodobně i toto se podepsalo na menší účasti oproti loňskému ročníku. Celkem se závodu zúčastnilo 24 mužů a 9 žen z 19 vysokých škol.

Naší školu stejně jako minulý rok reprezentovali Pavlína Dvořáková a Martin Kalfař. Pavlína obhajovala z loňska dvě třetí místa. Ve snowboardcrossu se jí letos tolik nedařilo a po pádu obsadila 5. místo. Vše si ovšem vynahradila v paralelním slalomu, kde nestačila jen na vítězku a skončila na 2. místě. Martin poté obsadil 12. místo ve snowboardcrossu a 11. místo v paralelním slalomu.

I přes nepříliš příznivé podmínky, které provází letošní zimu, se závod vydařil a všichni závodníci si užili dostatečný počet jízd v obou kategoriích. Věřme, že ani příští rok nebudou zástupci VŠE na těchto závodech chybět.