Rektorský sportovní den 2013 – Beachvolejbalový turnaj

25. dubna
2013

Při Rektorském sportovním dni 2013 měli studenti možnost zúčastnit se 2. ročníku beachvolejbalového turnaje. Turnaj byl uspořádán za sponzorské podpory partnera VŠE, společnosti Ernst & Young ve sportovním areálu Beachklub Ládví.

Již tradičně byly vypsány dvě kategorie, vyšší výkonnost a nižší výkonnost s volnými beachvolejbalovými pravidly, tzv. volejbal na písku. Vyšší výkonnost byla při letošním ročníku na vysoké sportovní úrovni, kdy se turnaje zúčastnili hráči i hráčky vyšších volejbalových soutěží šestkového volejbalu.

Celkem se turnaje zúčastnilo 76 studentů, kdy většina při odchodu v pozdních odpoledních hodinách vyjadřovala spokojenost s možností využít poskytnutého volného dne ke sportovním aktivitám. Studentům, kteří této možnosti využili, děkujeme za účast a věříme, že načerpali dostatek sil ke zvládnutí studijních povinností závěru semestru.

Poděkování patří také společnosti Ernst & Young, která finančním pokrytím pronájmu areálu umožnila uskutečnění tohoto turnaje a úspěšnější účastníky turnaje odměnila věcnými cenami.

J. Boštička – CTVS VŠE

Výsledky beachvolejbalového turnaje – nižší výkonnost
Výsledky beachvolejbalového turnaje – vyšší výkonnost

O beachvolejbalovém turnaji napsali studenti vítězných týmů obou výkonnostních kategorií:

Za nižší výkonnost Iveta Svatošová (FMV)

Na čtvrtek 25. dubna 2013 byl na VŠE v Praze vyhlášen Rektorský den, což se již tradičně stalo příležitostí pro sportovní  turnaje všeho druhu, včetně turnaje v beach volejbalu. Kolem osmé hodiny ranní se tak do Beachklubu Ládví začali postupně sjíždět natěšení, i když mírně rozespalí, účastníci tohoto klání, sponzorovaného firmou Ernst & Young. Účastníci přitom byli rozděleni do dvou úrovní, nižší a vyšší, podle toho, jak se kdo přihlásil a vytvořil tým. My jsme, jakožto sice nadšení, ale za to beach volejbalem tolik nedotčení „volejbalisté“, byli přihlášeni do nižší výkonnosti.

Počasí bylo jako stvořené pro bitvu v plážovém volejbalu, a tak nebylo překvapením, že konkurence byla veliká – předpověď počasí zjevně nadchla i ty méně rozhodné, neboť se na poslední chvíli přidala i družstva Pozdě přihlášení a Ještě později přihlášení. Celkem se tedy do turnaje nižší výkonnosti zapojilo 9 družstev, každé složené ze dvou chlapců a dvou dívek. Došlo proto k rozdělení do dvou skupin, po 4 a po 5 týmech.

V obou skupinách hráči potili krev, což se projevilo ještě ve větší míře dopoledne v hale, aby, jakmile se den překlopil do své druhé poloviny a konečně se i nižší výkonnost dostala na vytoužené slunce, se mohli utkat o stupně vítězů. Z obou skupin postupovala dvě nejlepší družstva do souboje o první až čtvrté místo, zbylá družstva vytvořila druhou skupinu bojující o páté až osmé místo. Poslední tým z větší skupiny musel, bohužel, turnaj opustit, aby se čísla v obou skupinách vyrovnala.

Všechny týmy dělaly vše, co bylo v jejich silách, aby dotáhly jednotlivé zápasy do vítězného konce. Nicméně i přes bojovný zápal a touhu všech obsadit co nejlepší pozice, provázela celý turnaj velmi příjemná a pohodová atmosféra. Účastníci se celý den především dobře bavili a často navázali i přátelské kontakty s hráči z konkurenčních týmů.

Poděkování patří společnosti Ernst & Young, která celý turnaj sponzorovala a zajistila i odměny pro nejlepší týmy. Na místě je rovněž poděkování panu Jaroslavu Boštičkovi, který na celý turnaj jménem VŠE dohlížel, a prof. Ing. Richardu Hindlsovi, CSc., dr.h.c., který studentům dal možnost zahrát si a navázat nové kontakty.

Těšíme se na další podobné akce!

Tým Eager Cadets

Za vyšší výkonnost

Ve čtvrtek 25. 4. 2013 se konal další ročník pravidelného rektorského sportovního dne, který je určen pro sportovní odreagování studentů a zaměstnanců školy. V tento den se konají různé sportovní akce a turnaje, kterých se studenti s oblibou zúčastňují.

O rektorském dni se konal také turnaj v plážovém volejbalu, neboli v beachvolejbale smíšených družstev. Za podpory společnosti Ernst & Young byly v tento den pronajaty kurty v největším beachvolejbalovém areálu v České republice, v Beachclubu Ládví. V tomto prostorném areálu, který má k dispozici až 15 beachvolejbalových kurtů se konali boje o titul ve dvou kategoriích. Do vyšší výkonnosti se přihlásilo 20 smíšených dvojic (1 žena + 1 muž) a do nižší výkonnosti 10 smíšených čtveřic (2 ženy + 2 muži). Obsazenost turnaje byla opravdu velice silná. Za krásného slunečného dne změřili síly volejbalisté hrající všechny soutěže počínaje okresními přebory, přes 2. a 1. ligu až po extraligu.

Ze čtyř základních 5 členných skupin postupovaly po zápasech každého s každým nejlepší dvě dvojice přímo do nejlepší osmičky.  Dále se pak hrál pavouk na 2 prohry. Dvojice Sisi Poszmiková a Dan “Smithers” Kohlmann se probojovala až do finále bez prohry, v semifinále vyřadili Kačku Kleslovou s parťákem Tonckem Ticháčkem. Přes opravy se do finále probojovala Radka Skoková s partnerem Danem Černým, kteří v semifinále porazili Petra “Igiho” Jassu s parťáčkou Zdeňkou Kmochovou. Utkání o třetí místo dopadlo příznivěji pro dvojici Kačka Kleslová s Tonckem Ticháčkem. Finálový zápas, který se časově konal až v pozdějších odpoledních hodinách za přítomnosti nejen studentů z VŠE, byl napínavý až do posledního míče. Jako ve správném finále se rozhodovalo až v tiebreaku. Napínavá koncovka třetího setu dopadla úspěšněji pro dvojici Sisi a Smithers, kteří si zasloužené vítězství náležitě užili.

Za organizaci celého takto úspěšného turnaje patří obrovské díky společnosti Ernst & Young, Beachklubu Ládví a v neposlední řadě CTVS VŠE a panu PaedDr. Jaroslavovi Boštičkovi.