18.9.2017 - 22.9.2017 - Změny v zápisech – semestrální kurzy

Rektorka VŠE prof. Ing. Hana Machková, CSc. se stala členkou předsednictva Českého klubu fair play

ckfp-2011b-ramecek16. 10. 2016 - Český klub fair play působí při Českém olympijském výboru. Jeho hlavním úkolem je vyhledávat a oceňovat sportovní činy, které splňují požadavek čestného sportovního chování. Prof. Machková byla do předsednictva jmenována pro období 2016-2020.

Český klub fair play se zaměřuje na propagaci čestného sportovního soutěžení pod heslem „vítězit ano, ale ne za každou cenu“ a na kritiku závažných negativních jevů, jež se objevují v českém sportu. V předsednictvu jsou zastoupeny významné osobnosti z různých oblastí společenského života, které mají úzký vztah ke sportu.

Předsedkyní ČKFP je Květa PECKOVÁ-JERIOVÁ, držitelka bronzové medaile v běhu na lyžích ze ZOH 1980 a stříbrné a bronzové medaile ze ZOH 1984, místopředsedou je Martin DOKTOR, olympijský vítěz z OH 1996 a mistr světa a Evropy z roku 1997 v rychlostní kanoistice.

Stávající členové klubu:

• Jan ČENSKÝ, herec, dabér a moderátor, představitel řady sportovních rolí
  • Vladimír DRBOHLAV, sportovní redaktor České televize
  • Radek JAROŠ, horolezec
  • Lenka KOVÁŘOVÁ, bývalá reprezentantka v triatlonu, sportovní ředitelka triatlonového svazu
  • Radomír NOVÁK, sportovní redaktor ČTK
  • Jan PIRK, kardiochirurg, přednosta Kardiocentra IKEM
  • Helena SUKOVÁ, špičková světová tenistka 80. a 90. let, stříbrná medailistka z OH 1988 a 1996 ve čtyřhře, vítězka Wimbledonu 4x ve čtyřhře a 3x ve smíšené čtyřhře
  • Jan ŠVÉD, vedoucí sportovní rubriky deníku MF Dnes
  • Jiří ZEDNÍČEK, bývalý reprezentant v basketbalu, olympionik, dvojnásobný medailista z ME

Nově jmenovaní členové klubu:

• Hana MACHKOVÁ, rektorka VŠE
  • Margareta KŘÍŽOVÁ, business mentorka
  • David VÝBORNÝ, bývalý hokejový reprezentant, pětinásobný mistr světa

Nabídku na členství v předsednictvu ČKFP jsem přijala proto, že jsem přesvědčena o výchovné úloze tělesné výchovy a sportu a plně se s myšlenkou fair play ztotožňuji. Pražské vysoké školy podepsaly memorandum o spolupráci s Českým olympijským výborem již před dvěma lety a má nominace s tímto projektem souvisí. V rámci ČKPF se budu snažit o propagaci hodnot fair play v rámci vysokoškolského sportu, uvedla prof. Machková.

Výzva ČKFP

Český klub fair-play očekává vaše upozornění na osobnosti ve sportu, které si zaslouží ocenění za celoživotní čestný postoj, za sportování v duchu fair-play nebo za vedení zejména mladých sportovců k čestnosti a rytířskosti ve sportu i v životě.

Zvláště pak uvítáme, uvědomíte-li nás o konkrétních činech v tomto duchu. Právě cen za konkrétní činy v posledních letech ubývá a přitom nemáme pocit, že by ubývalo takových činů samotných. Spíše jim není věnována dostatečná pozornost. Máte-li konkrétní návrh nějaké osobnosti, která by zasluhovala ocenění našeho klubu, dejte nám, prosíme, toto vědět na adresu Český klub fair-play při Českém olympijském výboru, Benešovská 6, Praha 10, tel. 271 732 326; e-mail: info@olympic.cz.

Více informací: http://www.olympic.cz/text/22--cesky-klub-fair-play