Jubilejní 50. ročník přeboru VŠE Praha v NOBu (noční orientační běh) a 11. ročník v MTBO (orientační závod horských kol) se uskutečnil 12. – 13. 11. 2010 v obci Řitka.

25. listopadu
2010

25.11.2010 – V pátek 12. 11. 2010 se konal již tradiční závod v nočním orientačním běhu smíšených dvojic, memoriál Šárky Hřebíčkové a Vojty Zelenky, studentu VSE Praha, kteří tragicky zahynuli při železničním neštěstí v roce 1995. Vzhledem k tomu, že se jednalo o jubilejní 50. ročník, připravili pořadatelé pro závodníky malé překvapení a to v podobě dvou soutěžních kategorií.

Hlavní kategorie byla vypsána jako RETRO závod, dvojic oblečených a běžících ve výstroji ze 60tých let (větrovka, golfky, chlebník, pohorky, baterka buřtovka…) a kategorii příchozích.

Z celkového počtu 135 běžících dvojic se 69 zúčastnilo kategorie RETRO. Po doběhu do cíle hrála k poslechu a tanci kapela složená z muzikantů pražské AMU, která svůj repertoár vybrala z hudby 60. let.

Následné vyhlášení výsledků závodu a vyhodnocení nejlépe oblečené retro dvojice zahájilo závěrečnou část večera, který se protáhl do brzkých ranních hodin.

V sobotu ráno byl pro závodníky, kteří přežili náročnou noc, připraven orientační závod na horských kolech po hřebenech Brd.

Díky pěknému sobotnímu počasí, perfektního zázemí sálu a restaurace Sokola Řitka, bylo ukončeno 2- denní sportovní zápolení s dobrými pocity a těšením se na 51. ročník tohoto masového a mezi studenty velice populárního závodu.

Mgr. Petr Stejskal